The Crew Motorfest: Oczekiwane ulepszenia i wiele ciekawych cech

The Crew Motorfest: Oczekiwane ulepszenia i wiele ciekawych cech

Franszyza The Crew miała swoje rozczarowania, gdy pierwsza gra nie spełniła oczekiwań, a druga gra odstręczała fanów swoją niezdarną mechaniką jazdy. Jednak trzecia odsłona Ubisoftu, The Crew Motorfest, zdaje się wyciągnąć wnioski z przeszłych błędów i dostarcza bardziej przyjemne doświadczenie z jazdy.

Mimo że gra nadal oparta jest na mechanice arkadowej i brakuje głębi symulacji, sterowanie w The Crew Motorfest jest o wiele bardziej naturalne w porównaniu do poprzednich części. Deweloperzy wyraźnie zainspirowali się grą Forza Horizon, co zaowocowało bardziej dopracowanym modelem jazdy. Gra toczy się na Hawajach, oferując egzotyczne miejsce do testowania swoich umiejętności kierowania.

Gra oferuje wiele różnych stylów jazdy i pojazdów do wyboru. Bez względu na to, czy wolisz amerykańskie muscle cars, japońskie driftowe legendy czy ikoniczne super samochody, jest coś dla każdego. Wybór samochodów jest różnorodny, obejmując popularne modele takie jak Mustangi, Porsche 911, Ferrari czy Lamborghinisi, a nawet nietypowe wybory jak DeLorean DMC 12.

Jedną z unikalnych cech The Crew Motorfest jest występowanie opowiedzianych przez narratora wyścigów. W grze asystent dostarcza losowych faktów podczas jazdy, a fikcyjni tubylcy, legendarni rockstarzy i znane osoby wprowadzają opowieści na temat wyspy. Niestety, aktorstwo głosowe w tych segmentach może być rozpraszające i odejmować od doświadczenia związane z wyścigami.

Aby rozwijać się w grze, gracze będą musieli zakupić nowe samochody za pomocą waluty w grze. Na szczęście, gra jest hojna w swoją walutę, co zmniejsza potrzebę nadmiernej grindy. Chociaż można użyć prawdziwej waluty do odblokowywania pojazdów, nie jest to konieczne ani zalecane.

Doświadczenie z jazdy w The Crew Motorfest jest tym, na czym gra naprawdę się wyróżnia. System fizyki jest dobrze wykonany, oferując realistyczną mechanikę samochodu i reakcje na różne rodzaje terenu i manewry kierownicze. Gra zaspokaja zarówno graczy casualowych, jak i konkurencyjnych, oferując wyzwania w wyścigach przeciwko przeciwnikom kontrolowanym przez sztuczną inteligencję lub innym graczom online.

Pod względem wizualnym, gra jest mieszanką grafiki wysokiej i niskiej jakości. Cinematics są dobrze wykonane i immersyjne, ale otoczenie miast jak Honolulu może sprawiać wrażenie pustego i pośpieszonego w kwestii tekstur. Jednak projekt dźwiękowy jest na najwyższym poziomie. Dźwięk silników jest szczególnie imponujący, a playlista gry oferuje różne gatunki muzyczne, aby odpowiadać różnym gustom.

Podsumowując, The Crew Motorfest to dobrze zrównoważone doświadczenie z jazdy. Choć nie definiuje nowego gatunku ani nie wprowadza nic rewolucyjnego, dostarcza przyjemnej rozgrywki, imponującej fizyki i różnorodnego wyboru samochodów. Bez względu na to, czy jesteś casualowym graczem czy miłośnikiem samochodów, warto spróbować tej gry.

Ocena:
Definicje:
– Symulacja: Gatunek gier wideo, który ma na celu odtworzenie doświadczeń lub aktywności z życia rzeczywistego.
– Arkada: Gatunek gier wideo, które są zaprojektowane, aby być dynamiczne i skoncentrowane na akcji i umiejętnościach.