The Crew Motorfest: Open World Racing Redefined

The Crew Motorfest: Open World Racing Redefined

The Crew Motorfest, utworzony przez Ubisoft Ivory Tower, to symulacyjna gra wyścigowa o otwartym świecie, która oferuje graczom nowe i ekscytujące doświadczenia w gatunku wyścigów. Została zaplanowana na 14 września 2023 roku i wykracza poza tradycyjne wyścigi samochodowe, uwzględniając także motocykle, łodzie i samoloty.

Jedną z najważniejszych funkcji gry są Wielkie Wyścigi, w których 28 graczy rywalizuje na hawajskiej wyspie O’ahu. Wyścigi polegają na zmianie typów pojazdów w trakcie trasy, co prowadzi do intensywnej i chaotycznej rozgrywki. Wyścigi można ukończyć w ciągu 10 minut, ale pozostawiają uczucie, że właśnie przeżyliśmy coś epickiego.

To, co odróżnia Motorfest od innych gier wyścigowych, takich jak Forza Horizon, to unikalne podejście do rozgrywki. Obsługa i wierność pojazdów zostały znacząco poprawione, co stwarza bardziej immersyjne doświadczenie dla graczy. Gra zawiera również tematyczne playlisty, które przekształcają wyspę O’ahu w różne środowiska wyścigowe, takie jak wyścigi touge z wiśniowymi kwiatami i neonowymi światłami lub torami wyścigowymi z wulkanami.

Oprócz zawartości dla pojedynczego gracza, Motorfest oferuje również rozgrywkę PvP, w tym tryb Demolition Royale, który łączy elementy derby zniszczeń i battle royale. Jednak budowanie kolekcji pojazdów w grze może być czasochłonne, ponieważ nagrody za wyścigi są stosunkowo niskie. Choć pojazdy można kupić za prawdziwą gotówkę, gracze mają także możliwość grindowania kredytów.

Jedną z głównych poprawek w Motorfest jest obsługa samochodów. W przeciwieństwie do poprzednika, The Crew 2, samochody w Motorfest oferują bardziej subtelne i zróżnicowane wrażenia z jazdy. Gracze mogą odczuwać wagę i równowagę samochodów podczas pokonywania zakrętów, co pozwala na intuicyjne kontrę i kontrolę.

Jednak obsługa motocykli, łodzi i samolotów w grze nie jest tak dopracowana jak w przypadku samochodów. Chociaż samoloty można dostosować by poprawić obsługę, łodzie pozostają niemal niezmienione w porównaniu do The Crew 2, a motocykle mają uproszczoną obsługę, co zmniejsza ich potencjał do wykonywania ewolucji.

Ogólnie rzecz biorąc, The Crew Motorfest stanowi orzeźwiające uzupełnienie gatunku wyścigów w otwartym świecie. Dzięki poprawionej obsłudze, różnorodnym opcjom rozgrywki i oszałamiającej grafice, Motorfest oferuje unikalne i immersyjne doświadczenie dla miłośników wyścigów.