• śr.. lis 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Konfrontacja na światowym finale League of Legends 2023

  ByMarta Bryła

  lis 21, 2023
  Konfrontacja na światowym finale League of Legends 2023

  W świecie profesjonalnego gamingu nadchodzi epicka konfrontacja na światowych finałach League of Legends 2023. W niedzielę 19 listopada o 3:00 rano czasu peruwiańskiego, ikoniczna drużyna T1, prowadzona przez legendarnego „Fakera”, stanie naprzeciwko groźnego chińskiego zespołu Weibo Gaming w walce o upragnioną Puchar Mistrza Zaklinaczy oraz pulę nagród w wysokości pół miliona dolarów.

  T1, wcześniej znana jako SK Telecom, zajmuje niekwestionowaną pozycję najbardziej historycznej drużyny w League of Legends. Po raz pierwszy pojawili się na finałach świata w 2013 roku, zdobywając mistrzostwo i stwarzając postać gracza, którego imię wciąż budzi szacunek i podziw – Fakera. Z trzema tytułami mistrza świata na koncie (2013, 2015 i 2016), T1 znalazła się w finałach sześć razy (2017, 2022 i 2023).

  Faker, południowokoreański geniusz, po raz szósty stanie na światowej scenie, napędzany niezłomną determinacją. Pomimo porażek w poprzednich finałach, w tym bolesnej straty w 2017 roku, która wzbudziła łzy u fanów obok niego, Faker jest symbolem długowieczności i wytrwałości. Niewielu graczom udaje się utrzymać dominację w tej samej grze przez dekadę po debiucie, co czyni to potencjalnie decydującym momentem dla tej gamingowej legendy.

  Jednak na drodze Fakera staje wschodzący zespół – Weibo Gaming. Urodzona w 2021 roku, ta organizacja była ostatnią drużyną z Chin, która zapewniła sobie miejsce w Worlds 2023. Początkowo niewielu spodziewało się, że dotrą tak daleko, biorąc pod uwagę ich stosunkowo krótką historię. Jednak udowodnili swoją wartość, mając w składzie doświadczonych graczy takich jak „TheShy” (mistrz z Invictus Gaming w 2018 roku) i „Xiaohu”. Weibo Gaming wskazuje na nieprzewidywalność i siłę w turnieju, podobnie jak czwarta drużyna w zeszłym roku, DRX.

  To starcie również podkreśla ogólną dominację azjatyckiego kręgu w konkurencyjnej scenie League of Legends. Siedem z ośmiu najlepszych zespołów pochodzi z Azji, a rywalizacja między Koreą Południową a Chinami zajmuje centralne miejsce. W półfinałach trzy chińskie drużyny zaprezentowały swoje umiejętności, tworząc sytuację, w której T1, mimo swojej bogatej historii, jest uważane za outsidera wobec tej panującej siły.

  W miarę narastających emocji, zarówno fani, jak i gracze są pełni ekscytacji i nerwów, gotowi świadkować starcia tych legendarnych zespołów. Finały Worlds 2023 między T1 a Weibo Gaming zapowiadają się jako niezapomniane widowisko, które doda kolejny rozdział do trwającej narracji o dominacji e-sportu w Azji.