Top 5 najlepszych gier wideo dla początkujących

Top 5 najlepszych gier wideo dla początkujących

W coraz bardziej rozwijającym się świecie gier wideo dla początkujących może być trudno znaleźć właściwe miejsce do rozpoczęcia. Z ponad 50 latami klasyków gier wideo, ważne jest znalezienie takich gier, które są przyjazne, wciągające i łatwe do opanowania. Skonsultowaliśmy się z zaufanymi źródłami, aby stworzyć listę pięciu najlepszych gier wideo dla początkujących.

1. „Minecraft” (2013)
„Minecraft” to ogromnie popularna gra, która pozwala graczom na wykorzystanie swojej kreatywności w ogromnym świecie piaskownicy. Nie ma obowiązkowych misji ani fabuły, są tylko nieskończone możliwości eksploracji, zbierania surowców i budowania. Proste mechaniki tej gry sprawiają, że jest idealna dla nowicjuszy, a jej generowany proceduralnie świat oferuje nieskończoną zabawę. Bez względu na to, czy kopiesz surowce, budujesz struktury czy po prostu chodzisz po terenie, „Minecraft” to gra, która sprzyja twórczości i samowypowiedzi.

2. „Animal Crossing: New Horizons” (2020)
„Animal Crossing: New Horizons” to najnowsza odsłona uwielbianej serii „Animal Crossing”. To przytulna, urocza i relaksująca gra, w której gracze mogą rozwijać własną wyspę w towarzystwie uroczych zwierzęcych sąsiadów. Gra oferuje aspekt biznesowy, pozwalając graczom sprzedawać owoce lub ryby, aby zarobić pieniądze na ulepszenia i nowe stroje. Dzięki swojej prostoty, a jednocześnie wciągającej rozgrywce, „Animal Crossing: New Horizons” to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z grami wideo bez poczucia zastraszania.

3. „Journey” (2012)
„Journey” to wizualnie oszałamiająca i emocjonalnie poruszająca gra, która opowiada głęboką historię bez słów. Gracze kontrolują podróżnika poruszającego się po pustynnej krainie, rozpoczynając tajemniczą i wzruszającą podróż. Pomimo swojej prostoty, „Journey” potrafi zaangażować graczy i stworzyć satysfakcjonujące doświadczenie. Gra zyskała uznanie krytyków za jej artystyczne wzornictwo i unikalną strukturę narracyjną, przez co jest obowiązkową pozycją dla początkujących.

Te gry stanowią doskonałe punkty wejścia dla nowicjuszy w świat gier wideo. Każda z nich oferuje odrębne doświadczenie, od budowania i twórczości w „Minecraft”, poprzez relaksację i ucieczkę w „Animal Crossing: New Horizons”, aż po artystyczną opowieść w „Journey”. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z grami wideo, te tytuły są doskonałym miejscem do rozpoczęcia.