Najlepsze gry z serii F-Zero według fanów

Najlepsze gry z serii F-Zero według fanów

F-Zero to seria wyścigowa, która zachwyciła fanów od swojego debiutu w 1990 roku. Choć może nie osiągnęła takiego samego sukcesu jak Mario Kart, F-Zero zdobyła oddaną grupę fanów. Wraz z niedawnym wydaniem gry F-Zero 99, czyli battle royale będącej spin-offem oryginalnej gry SNES, fani znów rozmawiają o przyszłości serii.

Aby uczcić dziedzictwo F-Zero, strona Nintendo Life postanowiła zgromadzić główne gry z serii i wyłonić najlepszą spośród nich, zgodnie z głosami fanów. Z listy pominięto dwa tytuły: 64DD Expansion Kit dla F-Zero X oraz F-Zero AX, wersję gry na automaty arcade opartą na F-Zero GX. Ranking pozostawiono w gestii fanów, którzy mogli ocenić każdą grę w skali od 1 do 10.

Jedną z najlepiej ocenionych gier F-Zero jest F-Zero: Maximum Velocity, wydana na Game Boy Advance w 2001 roku. Mimo że to czysto jednoosobowe doświadczenie, do dzisiaj utrzymuje się dzięki gładkiemu i opartemu na umiejętnościom rozgrywką. Wyraźnie stroma krzywa nauki i różnorodny poziom trudności sprawiają, że gracze wracają do niej po więcej.

Kolejnym wyróżniającym się tytułem jest F-Zero: GP Legend dla Game Boy Advance, wydana w 2004 roku. Oferuje ona połączenie misji fabularnych i trybu Grand Prix, dostarczając godzin rozgrywki i wyzwań. Wciągający design gry doskonale oddaje prawdziwe doświadczenie F-Zero, gdzie gracze muszą pokonywać ostry zakręty i przeszkody z nieskrępowanym skupieniem.

Oryginalne F-Zero, wydane na Super Nintendo w 1990 roku, również znalazło się na liście. Służyło ono jako wzorzec dla kolejnych części i do dzisiaj pozostaje emocjonującą klasyczną grą wyścigową. Choć brak trybu wieloosobowego może sprawić, że niektórzy fani uważają je za gorsze od sequeli, nadal oferuje szybką i dynamiczną rozgrywkę, która warto powtórzyć.

Jedną grą, która niestety nie została oficjalnie wydana poza Japonią, jest F-Zero Climax na Game Boy Advance. Uważa się ją za solidny wpis w serii i dowód umiejętności deweloperów w tworzeniu gier wyścigowych na przenośne konsole. Fani mają nadzieję, że w jakiejś formie trafi do Zachodu, aby więcej osób mogło się z nią zapoznać.

Wreszcie, F-Zero 99, wydane w 2023 roku, triumfalnie powraca do serii. Choć może nie być to definitywny sposób na grę w F-Zero, oferuje ona świeże spojrzenie na oryginalną grę z wprowadzeniem sprytnego zwrotu akcji. Styl battle royale doskonale pasuje do F-Zero i dodaje uzależniający element w pogoni za zwycięstwem.

Podsumowując, rankingi najlepszych gier F-Zero są ustalane na podstawie głosów fanów, co pokazuje trwałe zainteresowanie tą serią. Czy to klasyczna rozgrywka oryginału, emocjonujące wyzwania F-Zero X, czy nowe pomysły przedstawione w F-Zero 99, każda gra oferuje unikalne i ekscytujące doświadczenie dla miłośników wysokich prędkości na torze wyścigowym.