Pokémon GO: Jak złapać Pokemony i zwiększyć swoje umiejętności

Pokémon GO: Jak złapać Pokemony i zwiększyć swoje umiejętności

Od premiery w 2016 roku Pokémon GO stała się globalnym fenomenem, zachwycając miliony graczy swoją rozgrywką w rzeczywistości rozszerzonej (AR). Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów gry jest możliwość łapania Pokémonów w prawdziwym świecie za pomocą urządzenia mobilnego. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym Trenerem czy dopiero zaczynasz, zrozumienie różnych mechanik i strategii łapania może znacznie poprawić twoje umiejętności w łapaniu Pokémonów.

Wyszukiwanie Pokémonów
Pokémony można znaleźć w dowolnym miejscu na świecie, ale pewne typy mają tendencję do zamieszkiwania konkretnych środowisk. Na przykład, wodne Pokémony często można znaleźć w pobliżu zbiorników wodnych, podczas gdy Pokémony typu trawiastego częściej występują w parkach i lesistych obszarach. Obserwowanie listy pobliskich Pokémonów może dać ci pojęcie o tym, jakie typy Pokémonów są w twoim otoczeniu.

Podejście do Pokémonów
Kiedy dziki Pokémon pojawi się na ekranie, dotknij go, aby rozpocząć spotkanie. Jednak ważne jest, aby być świadomym otoczenia i zwracać uwagę na swoje otoczenie, zwłaszcza jeśli jesteś w zatłoczonym lub nieznanym miejscu. Bezpieczeństwo powinno zawsze być twoim priorytetem.

Zrozumienie ekranu łapania
Ekran łapania to miejsce, w którym dzieje się magia. Tutaj zobaczysz dzikie Pokémony, z którymi się spotkasz, wraz z kilkoma ważnymi elementami:
– PokéBall: To jest piłka, którą będziesz używać do złapania Pokémona. Możesz wybrać rodzaj PokéBallu w prawym dolnym rogu ekranu łapania.
– Jagody: Jagody można użyć, aby zwiększyć szanse na złapanie Pokémona. Jagody Razz sprawiają, że Pokémon jest mniej skłonny do ucieczki, podczas gdy Jagody Silver Pinap zwiększają liczbę cukierków, które otrzymasz, jeśli uda ci się złapać Pokémona.
– Aparat fotograficzny i AR: Możesz włączać i wyłączać funkcję rozszerzonej rzeczywistości (AR). Używanie trybu AR pozwala zobaczyć Pokémona w prawdziwym świecie przez kamerę twojego telefonu.

Złapanie Pokémona
Aby złapać Pokémona, postępuj zgodnie z tymi krokami:
1. Wybierz PokéBall: Wybierz odpowiedni rodzaj PokéBallu na podstawie rzadkości i poziomu trudności Pokémona. Zwykłe PokéBalle zwykle wystarczają do łapania zwykłych Pokémonów, podczas gdy te bardziej wymagające mogą wymagać użycia Wspaniałych Piłek lub Ultra Piłek.
2. Celuj i Rzuć: Przesuń PokéBall w kierunku Pokémona z odpowiednią siłą i celuj. Celem jest umieszczenie piłki wewnątrz kolorowego okręgu, który pojawia się na Pokémonie. Mniejsze okręgi dają lepsze nagrody, ale są trudniejsze do trafienia.

Istnieje kilka rodzajów PokéBallów dostępnych w grze Pokémon GO, z różnymi wskaźnikami złapania i dostępnością. Podstawowe PokéBalle obejmują zwykłe PokéBalle, Wspaniałe Piłki i Ultra Piłki. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj PokéBallu do złapania, używając zwykłych PokéBallów do zwykłych Pokémonów i zachowanie bardziej potężnych PokéBallów na rzadsze lub bardziej wartościowe złapania.

Korzyści z rzutu krzywego
Opanowanie rzutu krzywego to technika, która znacznie zwiększa szanse na złapanie Pokémona. Zamiast rzucać piłkę prosto, obróć ją wokół w ruchu okrężnym, zanim ją wypuścisz. Ten krzywy rzut utrudnia Pokémonowi ucieczkę, co zwiększa szanse na skuteczne złapanie. Dodatkowo, udany rzut krzywym daje dodatkowe punkty doświadczenia (XP), nagradzając cię za doskonalenie umiejętności rzutu.

Wzmocnienie pogodowe
Niektóre Pokémony pojawiają się częściej w warunkach pogodowych odpowiadających ich typowi. Na przykład Pokémony typu wodnego są częściej spotykane podczas deszczu. Złapanie tych wzmocnionych pogodowo Pokémonów nie tylko zwiększa twoje szanse na znalezienie rzadkich Pokémonów, ale także nagradza cię dodatkowym Pyłem Gwiezdnym, cennym zasobem, który można wykorzystać do wzmocnienia Pokémonów.

Nagrody za złapanie
Złapanie Pokémona nie tylko dodaje go do twojej kolekcji, ale także przynosi różne nagrody, które pomogą w twojej podróży w Pokémon GO. Te nagrody obejmują punkty doświadczenia (XP), cukierki dla określonego gatunku Pokémona oraz Pył Gwiezdny. Punkty doświadczenia pomagają ci awansować na wyższy poziom Trenera, cukierki pozwalają na rozwinięcie lub wzmocnienie Pokémona, a Pył Gwiezdny zwiększa siłę bojową (CP) twojego Pokémona.

Ten przewodnik dla początkujących zapewnia solidne podstawy do zrozumienia mechanizmów łapania oraz strategii w Pokémon GO. Opanowanie tych technik pozwoli ci w krótkim czasie być wykwalifikowanym Trenerem.

Źródło: Oficjalna strona Pokémon GO