Bój o kontrolę nad Sims’ LMS Energy zakończony. PEP wygrywa

Bój o kontrolę nad Sims’ LMS Energy zakończony. PEP wygrywa

Bój o kontrolę nad Sims’ LMS Energy dobiegł końca, a zwycięzcą okazała się prywatna spółka inwestycyjna Pacific Equity Partners (PEP). PEP zaoferował 272 miliony dolarów za 50-procentowy udział w przedsiębiorstwie zajmującym się biogazem i energią słoneczną. Dodatkowo, PEP dostarczy 200 milionów dolarów na inicjatywy rozwoju kapitału dla LMS Energy.

LMS Energy jest obecnie największym operatorem gazu z wysypisk śmieci w kraju. Firma prowadzi 36 instalacji biogazu do wytwarzania energii, 26 instalacji do wykorzystania biogazu i sześć projektów solarnych. Ta akwizycja stanowi siódmą transakcję w sektorze energetycznym dla zespołu Secure Assets PEP.

Proces sprzedaży, który trwał ponad pięć miesięcy, zaangażował PEP w rywalizację z Australian Infrastructure Fund (AIF) zarządzanym przez IFM Investors o kontrolę nad LMS Energy. Sukces PEP w zdobyciu oferty podkreśla jego ekspertyzę w sektorze energetycznym i zaangażowanie w poszerzenie portfolio.

Transakcja była doradzana przez samą firmę PEP, a pomoc prawną i finansową zapewnili Allens i EY. Sims zaangażował firmy Herbert Smith Freehills i Deloitte, aby pomogły w sprzedaży jego udziału w LMS Energy.

W trakcie procesu sprzedaży było widoczne, że założyciele Sims byli ostrożni wobec potencjalnych nabywców, których wpuszczali na swoją listę udziałowców, co sprawiło, że sprzedaż była selektywna. Niemniej jednak, reputacja i wsparcie finansowe PEP odegrały znaczącą rolę w zawarciu umowy.