Tekken 8: Zamknięty Test Sieciowy

Tekken 8: Zamknięty Test Sieciowy

Niedawno zakończony zamknięty test sieciowy Tekken 8 nie tylko dał wybranym graczom możliwość przetestowania gry przed oficjalną premierą, ale także dostarczył cennych informacji dla deweloperów. W trakcie wywiadu z Katsuhiro Haradą i Michaelem Murrayem z Bandai Namco twórcy ujawnili, że byli mile zaskoczeni stabilnością połączeń podczas testu.

Jednym z kluczowych zaskoczeń była stabilność połączeń w konkretnych sytuacjach, gdzie oczekiwano niestabilności. Deweloperzy przewidywali problemy z łącznością na duże odległości, zwłaszcza między Europą a USA lub między różnymi wybrzeżami w Ameryce Północnej. Jednak opinie użytkowników wskazały, że sieć działała dobrze w tych scenariuszach, przewyższając początkowe oczekiwania twórców.

Murray wyraził swoje zdziwienie gładkością testu sieciowego, bez większych awarii czy zakłóceń. Jest to szczególnie godne uwagi, biorąc pod uwagę, że to pierwszy raz, gdy gra została udostępniona tak dużej liczbie graczy. Deweloperzy byli w stanie zgromadzić cenne dane, w tym informacje na temat użytkowania postaci, które różniły się od ich oczekiwań.

Jun Kazama, postać niegrywalna od Tekken 2, okazała się szóstym najpopularniejszym wojownikiem spośród 16 dostępnych postaci w teście. To odkrycie było nieoczekiwane i podkreśla znaczenie opinii graczy w kształtowaniu końcowej wersji gry.

Mimo że zamknięty test sieciowy był obiecującym sukcesem pod względem stabilności i opinii użytkowników, Bandai Namco zdaje sobie sprawę, że praca nad grą wciąż trwa. Zespół będzie nadal dopracowywał grę do premiery 26 stycznia 2024 roku, zapewniając, że stabilność sieciowa pozostanie nienaruszona, gdy gra będzie w pełni dostępna dla publiczności.