• sob.. gru 9th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  T1 z Korei Południowej triumfuje w turnieju Worlds 2023

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  T1 z Korei Południowej triumfuje w turnieju Worlds 2023

  W spektakularnym starciu drużyna esportowa T1 z Korei Południowej wygrała prestiżowy turniej Worlds 2023 w grze League of Legends (LoL). W niedzielę, 19 listopada 2023 roku, w wielkim finale T1 pokonało chiński zespół Weibo Gaming, odnosząc imponujące zwycięstwo 3-0.

  Podczas całego turnieju Worlds 2023 T1 udowodniło swoją dominację, wygrywając wszystkie mecze przeciwko przedstawicielom League of Legends Pro League (LPL). Pokonali również cztery inne chińskie drużyny, w tym Bilbili Gaming, LNG Esports, JD Gaming, a w końcu Weibo Gaming w wielkim finale.

  Skład T1 w finale składał się z graczy: Zeus na Top Lane, Oner w roli Junglera, Faker na Midu, Gumayusi na Botu i Keria na Support. Warto zauważyć, że Zeus, którego prawdziwe nazwisko to Choi Woo-je, otrzymał tytuł MVP za wybitne występy w ostatnim meczu.

  To już czwarty tytuł mistrza T1 w Mistrzostwach Świata League of Legends. Drużyna, wcześniej znana jako SK Telecom T1, zdobyła swój pierwszy tytuł w 2013 roku, gdy Faker, znany także jako Lee Sang-hyeok, w wieku 17 lat zapisał się w historii jako „Nieśmiertelny Król Demonów”. Faker jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych graczy wszech czasów w społeczności League of Legends.

  Patrząc w przyszłość, Faker wyraził swoją determinację do kontynuowania gry, deklarując, że emerytura to plan na odległą przyszłość. Zwycięstwo T1 w Worlds 2023 przyniosło im pulę nagród o wartości 445 000 dolarów amerykańskich (ok. 6,8 miliarda Rp).

  Mistrzostwa Świata League of Legends są szczytem esportu w LoL, gdzie drużyny z dziewięciu regionów rywalizują o upragniony tytuł. Temat tegorocznych mistrzostw, „The Grind, The Glory”, zapowiada intensywną rywalizację i ekscytujące mecze. Turniej rozpoczął się 10 października od fazy Play-In, a zakończy się w długo oczekiwanym finale 19 listopada 2023 roku.

  Worlds 2023 wprowadza nowy format, obejmujący 22 drużyny podzielone na trzy etapy: fazę Play-In, fazę Szwajcarską i fazę Knockout (Ćwierćfinały, Półfinały i Finał). Turniej obiecuje dostarczyć ekscytującej rozgrywki oraz przedstawić umiejętności i strategie najlepszych drużyn LoL na świecie.

  Oprócz intensywnej rywalizacji, wielki finał Worlds 2023 był pełen rozrywki. Na scenie pojawiły się zespoły NewJeans i Heartsteel, które oczarowały publiczność swoimi niesamowitymi występami, dodając dodatkową dawkę emocji do wydarzenia.

  Zwycięstwo T1 w Worlds 2023 solidyfikuje ich pozycję jako jednego z najbardziej dominujących i groźnych zespołów w historii rywalizacji esportowej.