Brawl Stars Wygenerował 2 miliardy dolarów dochodu od konsumentów

Brawl Stars Wygenerował 2 miliardy dolarów dochodu od konsumentów

Popularna mobilna gra Supercell, Brawl Stars, osiągnęła znaczący kamień milowy, generując łącznie 2 miliardy dolarów dochodu od konsumentów. Gra, która początkowo została wydana w 2017 roku w Apple App Store i Google Play, dołączyła teraz do grona innych sukcesów Supercell, takich jak Clash of Clans, Clash Royale i Hay Day.

Według danych ze strony data.ai, Brawl Stars zarobił znaczące 86,3 miliona dolarów globalnych dochodów od września 2022 do sierpnia 2023. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Stany Zjednoczone były wiodącym krajem pod względem wydatków konsumentów, osiągając 40 milionów dolarów, a następnie Koreą Południową, z 16,7 milionami dolarów.

Ponadto, Brawl Stars okazał się niezwykle popularny pod względem pobierania, z 37 milionami pobrań tylko w ciągu ostatniego roku. Całkowita liczba pobrań gry wynosi obecnie imponujące 376 milionów.

To osiągnięcie podkreśla trwały sukces i popularność mobilnych gier Supercell. Wciągająca rozgrywka Brawl Stars, uwodzące funkcje i treści stworzone przez społeczność, przemówiły do milionów graczy na całym świecie, co przyczyniło się do znacznego dochodu od konsumentów.

Nieustanny sukces Brawl Stars i innych tytułów Supercell stanowi świadectwo umiejętności firmy tworzenia gier, które przyciągają i angażują graczy na lata. Dzięki imponującym liczbom dochodów i pobrań, Brawl Stars pozostaje siłą, z którą należy się liczyć w branży gier mobilnych.