Counter Strike 2 – Niezwykły Ban dla Streamera

Counter Strike 2 – Niezwykły Ban dla Streamera

Counter Strike 2 (CS2) jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier gier wideo w 2023 roku. Chociaż data oficjalnej premiery nie jest jeszcze znana, wersja beta już przyniosła kilka zaskakujących banów. Jednym z szczególnie zabawnych banów było zdarzenie, kiedy streamer próbował zostać zbanowany za pomocą komendy konsoli.

Streamer Poggu, znany ze swojej obecności w społeczności Counter Strike, dostrzegł okazję w tweetcie Don Hac1 ostrzegającym, że ludzie zostają banowani za używanie komendy konsoli. Ta konkretna komenda pozwalała graczom na natychmiastowe obrócenie się o 180 stopni jednym przyciskiem. Zamiast posłuchać ostrzeżenia, Poggu postanowił się pobawić i transmitował na żywo swoją próbę zostania zbanowanym w CS2 Limited Test.

Niewiarygodne, ale Pogguowi zajęło tylko 18 minut osiągnięcie celu. Jego gra nagle się zakończyła, a na szczycie menu głównego pojawił się baner z informacją o „globalnym cool-downie”. W transmisji Poggu żartobliwie nazwał to „trwałym brakiem zaufania”. Jednak były moderator społeczności, ianskate, ujawnił, że te bany bez zaufania zostaną ostatecznie przekształcone w bany Valve Anti Cheat (VAC), które nie mogą zostać cofnięte.

Profil Steam Poggua teraz wyświetla „ban za grę” sprzed trzech dni, który ma zostać przekształcony w ban VAC. Co ciekawe, ban nastąpił krótko po tym, jak Poggu napisał w czacie, że „oszukuje”, co skłoniło jednego z jego przyjaciół do zgłoszenia go. Sugeruje to, że VAC wykrył nieprawidłowe zachowanie podczas szybkiego obracania się Poggu i czekał na zgłoszenie, aby to potwierdzić.

Poggu podjął tę blokadę z uśmiechem na twarzy i nawet opublikował humorystyczne wideo na TikToku, w którym użył przyspieszonej wersji utworu „Another Love” Toma Odela jako podkładu muzycznego. Wideo zawiera także baner „lataj wysoko Poggu” na całej jego długości, co dodaje humoru do sytuacji. Jednak konsekwencje nie są takie zabawne dla Poggu, ponieważ jego konto z ponad 3000 godzinami gry zostało teraz permanentnie zbanowane, wraz z cennym inwentarzem skrzynek, skórek i naklejek.

To zdarzenie jest przestrogą, aby nie angażować się w oszustwa, wykorzystywanie czy podejrzane komendy w CS2. System Anti Cheat firmy Valve czuwa i nałoży surowe konsekwencje. Ważne jest, aby grać według zasad i cieszyć się grą, nie ryzykując permanentnymi banami i utratą wartościowych przedmiotów.