• niedz.. gru 3rd, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Oczekiwania inwestorów wobec danych finansowych Nvidia i protokołu Federalnego Rezerwu

  ByAdrian Przechewka

  lis 21, 2023
  Oczekiwania inwestorów wobec danych finansowych Nvidia i protokołu Federalnego Rezerwu

  Rynek na Wall Street otworzył się dzisiaj nieco niżej w wyniku krótkiego przestoju w listopadowej hossie, gdy inwestorzy z niecierpliwością oczekują danych finansowych producenta układów scalonych do sztucznej inteligencji – Nvidia (NVDA) i protokołu z posiedzenia Federalnego Rezerwu. Technologiczny indeks Nasdaq Composite (^IXIC) prowadził poranne spadki, tracąc około 0,6% krótko po otwarciu giełdy, podczas gdy benchmarkowy S&P 500 (^GSPC) spadł o około 0,3%. Indeks DJIA (^DJI) stracił ponad 0,1%.

  Najnowsze dane pokazują, że S&P 500 i Nasdaq Composite osiągnęły najwyższe poziomy od sierpnia, co podkreśla siłę ostatniej hossy. Niemniej jednak, w obliczu zbliżającego się raportu kwartalnego Nvidia, inwestorzy z niecierpliwością oczekują aktualizacji dotyczących fundamentalnych czynników napędzających trend sztucznej inteligencji. Akcje Nvidia osiągnęły w poniedziałek rekordowy zamknięciowy poziom, co podsyca nadzieje na dobre wyniki spółki.

  Oprócz danych finansowych Nvidia, inwestorzy z niecierpliwością oczekują także wydania protokołu z posiedzenia Federalnego Rezerwu. Komentarze przedstawicieli banku będą dokładnie analizowane pod kątem wszelkich wskazówek dotyczących ich myślenia oraz pytania, czy optymizm związany z obniżką stóp procentowych, który napędzał hossę, jest uznawany za nadmierne podejście.

  Futures rynkowe wskazują na spadek na giełdzie, odzwierciedlając ostrożność inwestorów. Kontrakty na indeks Dow Jones Industrial Average pokazały spadek o 0,14% (49 punktów), podczas gdy futures S&P 500 spadły o 0,15%. Kontrakty na technologiczny indeks Nasdaq 100 również zanotowały spadek o 0,18%.

  Głównymi czynnikami wpływającymi na rynek dziś są oczekiwane dane finansowe Nvidia oraz wydanie protokołu z posiedzenia Federalnego Rezerwu. Wyniki raportu finansowego Nvidia oraz protokół będą miały duży wpływ na sentyment na rynku i mogą wpłynąć na przyszłe decyzje inwestycyjne.

  Pytanie 1: Jakie są główne czynniki wpływające na dzisiejszy rynek giełdowy?
  Odpowiedź: Głównymi czynnikami wpływającymi na dzisiejszy rynek giełdowy są dane finansowe firmy Nvidia oraz protokół z posiedzenia Federalnego Rezerwu.

  Pytanie 2: Dlaczego inwestorzy z niecierpliwością oczekują danych finansowych firmy Nvidia?
  Odpowiedź: Inwestorzy z niecierpliwością oczekują danych finansowych firmy Nvidia, aby uzyskać aktualizację dotyczącą fundamentalnych czynników napędzających trend sztucznej inteligencji. Akcje Nvidia osiągnęły rekordowy poziom zamknięcia, co podsyca wysokie oczekiwania dotyczące wyników firmy.

  Pytanie 3: Na co inwestorzy zwracają uwagę w protokole Federalnego Rezerwu?
  Odpowiedź: Inwestorzy zwracają uwagę na protokół Federalnego Rezerwu, aby uzyskać wgląd w posiedzenie dotyczące ustalania stóp procentowych. Szczególnie interesują ich jakiekolwiek wskazówki dotyczące myśli polityków oraz pytanie, czy optymizm związany z obniżkami stóp procentowych, który napędzał hossę, jest uznawany za nadmierne podejście.

  Pytanie 4: Jak ostatnio radziły sobie indeksy giełdowe?
  Odpowiedź: Indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite osiągnęły ostatnio najwyższe poziomy od sierpnia, co wskazuje na siłę ostatniej hossy.

  Pytanie 5: Jakie są prognozy futures na dzisiejszą giełdę?
  Odpowiedź: Futures rynkowe wskazują na spadek dzisiaj na giełdzie, odzwierciedlając ostrożność inwestorów. Futures na indeksy Dow Jones Industrial Average, S&P 500 oraz technologiczny indeks Nasdaq 100 wszystkie zanotowały spadki.