• niedz.. gru 3rd, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowa aktualizacja gry Starfield wprowadza wiele ekscytujących dodatków i poprawek

  ByMarta Bryła

  lis 21, 2023
  Nowa aktualizacja gry Starfield wprowadza wiele ekscytujących dodatków i poprawek

  Bethesda wydała najnowszą aktualizację do swojej bardzo oczekiwanej gry Starfield, która wprowadza wiele ekscytujących dodatków i ulepszeń. Najważniejszą nowością w tej aktualizacji jest wprowadzenie wsparcia dla Nvidia DLSS dla graczy korzystających z komputerów PC, co przynosi nowy poziom wierności wizualnej i optymalizacji wydajności w grze. Dzięki DLSS, Reflex Low Latency i generacji ramki DLSS, gracze z kartami graficznymi Nvidia mogą teraz doświadczyć ulepszonej jakości obrazu i płynniejszej rozgrywki.

  Inną istotną nowością wprowadzoną na podstawie opinii graczy jest możliwość spożywania jedzenia i napojów znalezionych w świecie gry. Odpowiednio nazwana funkcja „Let Them Eat!” (Niech jedzą!) pozwala graczom wyboru spożycia jedzenia od razu lub zachowania go na później, dodając nową warstwę immersji i mechaniki survivalowej do rozgrywki.

  Aktualizacja ta również rozwiązuje wiele problemów i wprowadza ogólne ulepszenia wydajności, stabilności, rozgrywki, grafiki i zadań. Problemy związane z pamięcią zostały rozwiązane, a optymalizacje wydajności GPU zostały wprowadzone, aby poprawić działanie kart wyższej klasy. Model wątków renderera został ulepszony, co przekłada się na poprawę wykorzystania procesora, zwłaszcza na systemach wyższej klasy. Dokonano również różnych ulepszeń stabilności i wydajności.

  Pod względem rozgrywki wprowadzono zmiany w mechanice ukrywania się dla bardziej wyrozumiałego doświadczenia. Zostały naprawione problemy takie jak trwałe ukrywanie głowy NPC, niemożność strzelania z broni oraz pojawianie się NPC bez ubrań. Dodatkowo, wprowadzono ulepszenia w zakresie occlusion ambient, oświetlenia, cieni, terenu i roślinności.

  Zostały również wprowadzone poprawki dotyczące zadań, zapewniając płynne przejście przez fabułę gry bez napotykania żadnych przeszkód. Rozwiązano problemy takie jak niemożność siadania w trakcie negocjacji, brakujące kamienie do usunięcia i niedostępne cele.

  Dzięki tym aktualizacjom Starfield staje się jeszcze bardziej imponującym i wizualnie zachwycającym doświadczeniem eksploracji kosmicznej. Gracze mogą teraz jeszcze głębiej zagłębić się w świat gry, odkrywając nowe planety i angażując się w fascynujące zadania. Jeśli grasz w Starfield na konsoli Xbox Series X|S, chcielibyśmy poznać twoje opinie na temat najnowszych aktualizacji i jak wpłynęły one na twoje doświadczenie gry.