Soul Covenant: Nowa gra wirtualnej rzeczywistości z taktyczną akcją VR

Soul Covenant: Nowa gra wirtualnej rzeczywistości z taktyczną akcją VR

Soul Covenant, opracowana przez Thirdverse, to nadchodząca taktyczna gra akcji VR, która przenosi klasyczną walkę o człowieka przeciwko maszynom do wirtualnego świata. Akcja gry rozgrywa się w spustoszonej niedalekiej przyszłości w Japonii, gdzie gracze wyruszą w misję ochrony ostatniego bastionu ludzkości znanego jako 'Tokyo Ark’ przed katastroficznym wydarzeniem o nazwie 'Remastering’.

W Soul Covenant gracze wcielają się w ulepszone istoty zwane 'Awatarami’, wyposażonymi w transformowalne bronie, znane jako 'Kozły Ofiarnalne’. Bronie te są wykonane z pozostałości poległych towarzyszy i zapewniają graczom różnorodne mechaniki walki typu hack-and-slash oraz strzelania.

Gra oferuje intensywne pojedynki z kontrolowanym przez AI wrogiem znanym jako 'Deus Ex Machina’, który posługuje się potężnymi broniami. Gracze będą musieli wykorzystać swoje umiejętności i strategiczne myślenie, aby obronić Tokyo Ark i zapobiec nadciągającej katastrofie.

Choć oficjalny zwiastun przedstawia jedynie krótki fragment rozgrywki, grywalna wersja demonstracyjna zostanie zaprezentowana na nadchodzących Targach Gier w Tokio. Dzięki temu gracze będą mieć szansę na pierwsze i osobiście doświadczenie świata Soul Covenant.

Soul Covenant ma premierę planowaną na początek 2024 roku i będzie dostępna na różnych platformach, w tym na PSVR 2, platformie Meta Quest oraz PC VR. Dzięki połączeniu wirtualnej rzeczywistości z futurystyczną walką, Soul Covenant obiecuje dostarczyć intensywny i porywający gamingowy przeżycie.