Problemy podczas pierwszej randki z powodu nadmiernego korzystania z telefonu

Problemy podczas pierwszej randki z powodu nadmiernego korzystania z telefonu

Miejscowy programista oprogramowania, Gabe Williamson, niedawno był na pierwszej randce i cały czas spędził na przeglądaniu telefonu, szukając najlepszych odpowiedzi, aby zaimponować swojej towarzyszce. Świadkowie w restauracji potwierdzili, że Williamson prawie w ogóle nie odrywał wzroku od telefonu. Melissa Schneider, towarzyszka Williamona, wyraziła swoje frustracje. Powiedziała, że za każdym razem, gdy zadawała mu pytanie, od razu zwracał się do telefonu. Po kilku minutach odpowiadał z uśmiechem. Schneider początkowo czuła się zignorowana, ale później zdała sobie sprawę, że on po prostu szukał doskonałej odpowiedzi.

Williamson obronił swoje zachowanie, wyjaśniając, że starał się upewnić, że wszystko pójdzie dobrze. Nie chciał powiedzieć niczego złego i zrujnować szans na przyszły związek. Przeczytał poradnik wcześniej w ciągu dnia, ale nie potrafił zapamiętać wszystkich opcji dialogowych. Większość wyników wyszukiwania online, które znalazł, były nie pomocne i bezużyteczne, więc musiał przewijać dobrej chwili, aby znaleźć właściwą odpowiedź. Żałował, że nie zrobił „zapisu gry” przed randką, aby zbadać inne ścieżki rozmowy.

Specjaliści zauważyli wzrost dostępności porad dotyczących romantyki w internecie w ciągu ostatniej dekady. Chociaż niektóre z nich mogą być pomocne przy mądrym korzystaniu, istnieje również wiele mylących i nonsensownych treści. Niektóre strony internetowe nawet wykorzystują sztuczną inteligencję do generowania porad dotyczących związków, ale brakuje im zrozumienia i głębi ludzkich doświadczeń.

W przeglądzie historii wyszukiwania Williamsona jego zapytania ujawniły pragnienie „100%” osiągnięcia satysfakcjonującego i pełnego miłości związku.