Wyniki Grand Prix Singapuru w kategorii Tiera

Wyniki Grand Prix Singapuru w kategorii Tiera

W najnowszym wydaniu Tier List, przyjrzymy się jak spisali się kierowcy podczas Grand Prix Singapuru. Carlos Sainz zajmuje pierwsze miejsce w kategorii S-Tier, zaprezentował wyjątkowo dobrą jazdę w sporcie. Sainz rozpoczął wyścig z pole position i świetnie kontrolował przebieg wyścigu, zdołał utrzymać prowadzenie pomimo ataku Mercedesa na średnich oponach. Lando Norris zajmuje drugie miejsce w kategorii S-Tier dzięki mocnej jeździe, który trzykrotnie zakończył na drugim miejscu w tym sezonie. Pomimo że McLaren-Mercedes Norrisa nie miał takiej prędkości na prostych jak Ferrari, stawił im znakomity opór.

Lewis Hamilton, pomimo trudności z adaptacją do samochodu W14, zdołał stanąć na podium. Skorzystał z agresywnej strategii i błędu George’a Russella, aby awansować na trzecie miejsce.
Liam Lawson, zastępujący awaryjnie w zespole AlphaTauri, zaimponował swoją spokojną jazdą, co przyniosło najlepszy wynik sezonu dla zespołu. Wynik Lawsona stawia pod znakiem zapytania przyszłość w zespole AlphaTauri, gdyż będzie trudno się zastanowić nad jego zwolnieniem.

Przechodząc do kategorii A-Tier, Max Verstappen rzadko pojawia się poza S-Tier. Startując z 11. miejsca, Verstappen zrobił solidny powrót i zajął piąte miejsce. Charles Leclerc zrezygnował ze swojego wyniku na rzecz wsparcia Sainza, a problem z przegrzewaniem jednostki napędowej zmusił go do zadowolenia z czwartego miejsca. Pierre Gasly imponuje mocnym powrotem, zajmując szóste miejsce, podczas gdy Oscar Piastri, który miał problemy w kwalifikacjach, zdołał awansować dziesięć miejsc i zakończyć wyścig na siódmym miejscu.

George Russell, który był bliski osiągnięcia S-Tier, niestety zahaczył o ścianę na ostatnim okrążeniu, co spowodowało, że spadł do kategorii B-Tier. Zachwycające wyprzedzenie Estebana Ocona na Fernando Alonso zostaje przyćmione awarią skrzyni biegów i przypadłego mu pit stopu w dniu jego urodzin. Alex Albon zaprezentował dobrą jazdę na 11. miejscu, biorąc pod uwagę, że zespół Williamsa nie przystaje do technicznych torów. Ambitna strategia Zhou Guanyu nie wypaliła, ale udało mu się flirtować z punktami. Zespół Haas zanotował poprawę swojej jazdy, a Kevin Magnussen zdobył pierwszy punkt od Austrii.

Yuki Tsunoda zakończył wyścig z ogromnym rozczarowaniem po kolizji i przebiciu opony. Fernando Alonso miał trudny dzień ze względu na karę za wjazd do alei serwisowej i nieudany pit stop, co spowodowało, że spadł poza punktowaną strefę. Strategia Valtteriego Bottasa nie wypaliła, a przegrzewający się samochód zmusił go do wcześniejszego wycofania się. Sergio Perez, startujący z 14. miejsca, zdołał jedynie zająć ósme miejsce i zmierzyć się z dwiema oddzielnymi kolizjami. Słabe tempo Logana Sargeanta i zderzenie z murem przyniosły mu rozczarowujący wynik w kategorii D-Tier.

Podsumowując, Grand Prix Singapuru zaprezentowało wyjątkowe występy kierowców w całym polu startowym. Pozycja kierowcy w Tier List odzwierciedla ich osiągnięcia i wyzwania, z jakimi musieli się zmierzyć podczas wyścigu.