Wielki festiwal Esports w Seulu

Wielki festiwal Esports w Seulu

Władze Seulu planują zorganizowanie festiwalu Esports na placu Gwanghwamun w centrum miasta, równocześnie z oczekiwanym finałem World Championship w grze League of Legends (LoL). Celem tego festiwalu jest ustanowienie miasta jako kwitnącego centrum Esports i wykorzystanie globalnej popularności turnieju.

World Championship w grze League of Legends to jedno z najbardziej prestiżowych i oglądanych turniejów Esports na świecie. Finał zeszłorocznej edycji przyciągnął niesamowite 18000 widzów na żywo i 5,15 miliona widzów online. W tym roku turniej powraca do Korei po raz pierwszy od 2018 roku i wzbudza entuzjazm zarówno wśród lokalnych, jak i międzynarodowych fanów Esports.

Aby uczcić to wydarzenie, władze Seulu podjęły współpracę z Riot Games, twórcą gry League of Legends, aby przekształcić plac Gwanghwamun w centrum Esports. Na placu zostaną stworzone specjalne miejsca, gdzie uczestnicy będą mogli cieszyć się różnymi grami opracowanymi przez Riot Games, wziąć udział w koncercie muzycznym oraz obejrzeć finał World Championship na żywo 19 listopada.

Zastępca burmistrza, Kim Tae-kyoon, podkreślił znaczenie placu Gwanghwamun jako globalnej areny dla wydarzeń Esports i kulturalnych. Stwierdził: „To globalne wydarzenie przedstawi urok Seulu ludziom na całym świecie i będzie również okazją do cieszenia się i doświadczania różnych kultur.”

Ekstrawagancka impreza Esports w Seulu nie kończy się jednak na finale World Championship w grze League of Legends. Miasto będzie także gospodarzem eliminacji Play-In i fazy Swiss w październiku, obok finałowego starcia. Eliminacje Play-In, które są rundami wstępnymi dla turnieju, odbędą się w LoL Park od 10 do 15 października. Faza Swiss, w której będą konkurować zespoły o podobnym wyniku zwycięstw i porażek, zainteresuje widzów w KBS Arena od 19 do 29 października.

Faza pucharowa, obejmująca ćwierćfinały i półfinały, odbędzie się w Busan w Sajik Indoor Gymnasium od 2 do 12 listopada. Wreszcie, wielkie finałowe starcie odbędzie się w Gocheok Sky Dome w Seulu 19 listopada, obiecując elektryzujące zakończenie.

Sekretarz generalny Ligowej Korei Mistrzów w grze League of Legends, Lee Jung-hoon, wyraził wdzięczność za współpracę Seulu i powiedział: „Ponieważ możemy być z fanami na ikonicznym placu Gwanghwamun w Seulu, a to także pierwsze duże wydarzenie Esports, które odbędzie się na tym miejscu, przygotujemy się starannie, aby fani mogli cieszyć się tym z dumą.”

Warto zauważyć, że tegoroczny turniej został nieco opóźniony ze względu na zawody Asian Games, w których gra League of Legends jest jednym z siedmiu tytułów Esports.