• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Sezon 2024 League of Legends stoi przed nami – co przyniosą zmiany?

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Sezon 2024 League of Legends stoi przed nami – co przyniosą zmiany?

  Sezon 2023 League of Legends (LoL) zbliża się ku końcowi, a gracze z niecierpliwością oczekują zmian, jakie przyniesie sezon 2024 na Summoner’s Rift. Kiedy w Singapurze wskoczy godzina 12:00 w nocy we wtorek (20 listopada), Posiadanie wersji beta (PBE) odsłoni kilka ekscytujących aktualizacji gry.

  Najważniejszą zmianą, która nadejdzie w sezonie 2024, jest inwazja The Void na Summoner’s Rift. Nowe i przerażające potwory będą pojawiać się na mapie w określonych okresach gry, wprowadzając zupełnie nowy poziom wyzwania dla graczy. Void Grubs i Void Mites zastąpią pierwszego Rift Heralda, zapewniając Hunger of the Void buff, który przyznaje bonusy obrażeń z upływem czasu przeciwko strukturom. Gracze muszą pokonać Void Grubs, aby wzmocnić buff i przywołać dodatkowe Void Mites na pomoc.

  Ponadto, w 20. minucie Blue Sentinel i Red Brambleback przekształcą się w Void Sentinela i Void Brambleback, stając się jeszcze bardziej groźne. Te Void Camps nagrodzą drużynę, która je pokona, buffami, z wyjątkiem sojuszników, którzy zostali pokonani w tym czasie. Void Scuttler również przejdzie przekształcenie, wywołując duży efekt Scryer’s Bloom po pokonaniu, odsłaniając wszystkich bohaterów i redukując wardy do 1 HP.

  Sezon 2024 przedstawia również trzy nowe formy Barona Nashora, z unikalnymi atakami i zmianami w terenie Baron pit. Dodatkowo, Rift Herald powraca w nowym wydaniu inspirowanym Voidgrub’am. Gracze mogą teraz kontrolować atak Rift Heralda, kierując go na wrogich bohaterów, zadając im obrażenia i rzutując w górę.

  Zmiany w mapie zostały wprowadzone w celu stworzenia symetrii i zapewnienia większej kontroli nad górnym pasem. Dżungla również przeszła znaczące transformacje, poszerzając ściany przy Baronie i Draku, zmieniając dynamikę terenu. Te zmiany mają na celu tworzenie bardziej zbalansowanego i immersyjnego doświadczenia rozgrywki.

  W sezonie 2024 Summoner’s Rift zostanie ogarnięte przez Void, wprowadzając ekscytujące wyzwania i strategiczne możliwości dla graczy. Przygotujcie się, summonerzy, bo walka o dominację osiągnie nowy poziom intensywności w nadchodzącym roku.