SAG-AFTRA wzywa swoich członków do poparcia głosowania w sprawie upoważnienia do strajku

SAG-AFTRA wzywa swoich członków do poparcia głosowania w sprawie upoważnienia do strajku

Prezes SAG-AFTRA, Fran Drescher, wezwał członków związku, aby poparli głosowanie w sprawie upoważnienia do strajku, aby dać swoim negocjatorom większą siłę przebicia w kontaktach z firmami branży gier. Związek reprezentuje aktorów głosowych i wykonawców w branży gier komputerowych i dąży do ponownego negocjowania warunków swojej Umowy dotyczącej mediów interaktywnych.
Początkowa umowa, która została zawarta z wiodącymi firmami branży gier, w tym Activision, EA i WB Games, miała na celu zabezpieczenie określonych praw i ochrony dla wykonawców. Jednak SAG-AFTRA uważa teraz, że umowa ta wymaga aktualizacji, aby lepiej odzwierciedlała wartość, jaką wykonawcy przynoszą przemysłowi, i dąży do podwyżek płac oraz lepszej ochrony w zakresie sztucznej inteligencji.
Negocjacje osiągnęły impas, co skłoniło Dreschera do zaapelowania do członków o poparcie głosowania w sprawie upoważnienia do strajku. W oświadczeniu wideo Drescher podkreślił konieczność solidarności wśród wykonawców gier wideo, uwypuklając znaczenie podwyżek płac, aby nadążyć za inflacją, oraz potencjalne zagrożenie wynikające z nieregulowanego stosowania sztucznej inteligencji w zakresie udźwiękowienia i przechwytywania ruchów wykonawczych.
Głos „tak” nie jest głosowany na strajk, ale stanowi środek umocowania negocjatorów SAG-AFTRA władzą do ogłoszenia strajku, jeśli będzie to konieczne. Drescher podkreślił, że jest to walka, która dotyczy wszystkich i musi zostać wygrana, aby zapewnić trwałą karierę aktorów.
Członkowie związku SAG-AFTRA mają czas do 25 września, aby zdecydować, czy zagłosować za upoważnieniem do strajku.