Koniec wsparcia dla Evil Dead: The Game i anulowanie wersji na Nintendo Switch

Koniec wsparcia dla Evil Dead: The Game i anulowanie wersji na Nintendo Switch

Saber Interactive ogłosił, że nie będzie kontynuował rozwoju gry Evil Dead: The Game, co oznacza, że nie będziemy mieć nowych zawartości do gry. Dodatkowo, zaplanowana wersja gry na Nintendo Switch została anulowana.

Evil Dead: The Game to asymetryczna wieloosobowa gra grozy, która została wydana na Xbox, PlayStation i PC w maju zeszłego roku. Gra zawiera znane postacie z filmów Evil Dead, takie jak Ash Williams, którzy walczą z hordami Deadites.

Po premierze gra otrzymała sporadyczne wsparcie po wysłaniu, w tym mapę zamku inspirowaną Army of Darkness, nowe stroje, postacie, klasę Plaguebringer i tryb Splatter Royale. Jednak aktualizacje zawartości zakończyły się po debiucie gry na Steam w kwietniu tego roku.

Saber Interactive potwierdził koniec rozwoju gry w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych, nie podając konkretnego powodu decyzji. Zapewnili jednak fanów, że serwery gry pozostaną aktywne i będą reagować na poważne problemy. Studio wyraziło wdzięczność graczom za ich wsparcie i „groovy czasy”, jakie spędzili z grą.

Decyzja o zaprzestaniu wsparcia dla Evil Dead: The Game ma miejsce w momencie, gdy miesięczna liczba graczy na Steam zaczęła spadać do dwucyfrowych wartości. Co więcej, firmy-matki Saber Interactive, Embracer Group, przechodzą restrukturyzację z powodu trudności finansowych. Embracer niedawno ogłosił zamknięcie studiów i zwolnienia w ramach programu kompleksowej restrukturyzacji. Zamknięto również Volition Games, twórcę serii Saints Row, i rozważa się sprzedaż Gearbox, twórcy serii Borderlands.

W sumie, fani Evil Dead: The Game będą musieli zadowolić się istniejącą zawartością, ponieważ nie będzie więcej aktualizacji ani wersji na Nintendo Switch w przyszłości.