Nintendo Switch 2 i zaktualizowany Xbox Series X: Czego można się spodziewać w 2024 roku

Nintendo Switch 2 i zaktualizowany Xbox Series X: Czego można się spodziewać w 2024 roku

Według ostatnich pogłosek, miłośnicy gier mogą spodziewać się, że długo oczekiwany Nintendo Switch 2 trafi do sklepów w drugiej połowie 2024 roku. Tymczasem dokumenty uzyskane z procesu FTC przeciwko Microsoftowi ujawniły, że zaktualizowany Xbox Series X ma zadebiutować pod koniec października 2024 roku.

Zwycięrzyło wiadrema

Wyciekłe slajdy, przedstawiające plany dotyczące konsoli Microsoftu, dają nam wgląd w nadchodzące zmiany. Nowy Xbox Series X będzie charakteryzować się nowoczesnym cylindrycznym designem, odbiegającym od obecnej estetyki „lodówki”. Warto zauważyć, że konsola nie będzie już posiadać napędu dysku, ale zostanie wyposażona w 2 TB pamięci i port USB-C z przodu.

Odnośnie specyfikacji, konsola będzie się szczycić 6 nm układem scalonym dla poprawionej wydajności, 16 GB pamięci RAM, obsługą Wi-Fi 6E, łącznością Bluetooth 5.2 oraz redukcją poboru mocy PSU nawet o 15%. Pod kodową nazwą Brooklin, Xbox Series X z 2024 roku zapewni nawet 12 TB mocy GPU i obsługę 4K. Wyceniony na 499 dolarów, przeprojektowana konsola ma na celu zapewnienie graczom ulepszonego doświadczenia w grach.

Dodatkowo, zgodnie z przeciekami dokumentów, Microsoft planuje wydać zaktualizowany model Xbox Series S pod koniec sierpnia.

Nowy kontroler

Przecieki informacji rzucają także światło na nowy kontroler Xbox, o kodowej nazwie Sebile. Kontroler ten będzie obsługiwał bezpośrednie połączenie z chmurą, Bluetooth 5.2 oraz Xbox Wireless 2. Wyposażono go w precyzyjne sprzężenie zwrotne haptiki, haptiki VCA, które pełnią rolę głośników oraz cichsze przyciski i joysticki. Warto zauważyć, że joysticki mają być modułowe, obiecując lepszą trwałość i ciągłe ulepszenia konstrukcyjne.

Kontroler Sebile zostanie wydany pod koniec maja za 69,99 dolarów i będzie można go używać z istniejącymi konsolami Xbox. Kupujący nowy Xbox Series X otrzymają kontroler Sebile w pudełku, zapewniając kompleksowe wrażenia z gry od samego początku.

Podsumowanie

Chociaż plotki i przecieki zawsze należy traktować z przymrużeniem oka, informacje uzyskane z dokumentacji Microsoftu sugerują, że w 2024 roku czekają nas interesujące nowości w świecie konsol do gier.