• sob.. gru 9th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Rockstar odrzucił plany DLC dla Grand Theft Auto 5 i Bully 2 – Zdradzone szczegóły

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Rockstar odrzucił plany DLC dla Grand Theft Auto 5 i Bully 2 – Zdradzone szczegóły

  Informacje, które właśnie pojawiły się na jawie, dotyczą planów Rockstar dotyczących DLC fabularnego dla Grand Theft Auto 5 oraz oczekiwanej kontynuacji – Bully 2. Wyciekła baza danych dla GTA 5, co wzbudziło zainteresowanie środowiska graczy, którzy odkryli w niej odniesienia do Bully 2 oraz niewykorzystanej zawartości dla gry. Pomimo że Bully 2 nigdy nie ujrzało światła dziennego, pewne elementy związane z jego produkcją trafiły do innych tytułów Rockstar.

  Miłośnicy wyjątkowej gry z 2006 roku, jaką jest Bully, od lat czekali na sequel. Wygląda na to, że projekt kiedyś był rozwijany w studiu Rockstar w Nowej Anglii, ale ostatecznie został porzucony. Jednak różne pomysły związane z Bully 2 znalazły się w innych grach Rockstar, szczególnie w Red Dead Redemption 2.

  Dodatkowo, w wycieku bazy danych znalazły się informacje o historia DLC dla GTA 5, szczególnie związane z postacią Trevora oraz odrzutowcem. Wydaje się, że te pomysły znalazły swoje miejsce w GTA Online, które otrzymało questy Doomsday Heist oraz ekskluzywny odrzutowiec Thruster.

  Pomimo trwającego nacisku ze strony fanów, GTA 5 nie otrzymało znaczącego fabularnego DLC. Rockstar postanowił skupić się na dochodowej GTA Online, która nadal kwitnie nawet po dziesięciu latach od premiery gry.

  Ponadto, wyciekłe informacje sugerują, że Rockstar planował tryb policyjno-gangsterski (Cops 'n’ Crooks) dla GTA Online, obejmujący różne role, takie jak policjanci, przestępcy i hakerzy. Jednak ten tryb został anulowany po tragicznym zabójstwie George’a Floyda w 2020 roku, co wywołało masowe protesty przeciwko brutalności policyjnej.

  Mimo że te rewelacje dają nam wgląd w przeszłe plany Rockstar, jest mało prawdopodobne, że któreś z tych projektów zostanie zrealizowane, biorąc pod uwagę obecne skupienie studia na długo oczekiwanym Grand Theft Auto 6. Fani mogą tylko snuć domysły, co by się stało, gdyby Rockstar podjął decyzję o wydaniu fabularnego DLC dla GTA 5 oraz Bully 2.

  Podczas gdy gracze z niecierpliwością oczekują premiery zwiastuna dla GTA 6, społeczność graczy pozostaje podekscytowana przyszłością ikonicznej franczyzy Rockstar, spekulując o innowacjach i niespodziankach, jakie ich czekają w kolejnej odsłonie. Do tego czasu fani mogą zaspokoić swoją ciekawość, zaglądając do artykułu IGN na temat GTA 6: Wszystko, co wiemy.