• niedz.. gru 3rd, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Tajemnice Rockstar Games: Bully 2 i odrzucone treści w GTA 5

  ByMarta Bryła

  lis 21, 2023
  Tajemnice Rockstar Games: Bully 2 i odrzucone treści w GTA 5

  Rockstar Games, renomowane studio odpowiedzialne za serię Grand Theft Auto, ponownie znalazło się na celowniku przecieku. Tym razem przeciek pochodzi z bazy danych Grand Theft Auto 5 i daje wgląd w niektóre z projektów studia, zarówno tych z przeszłości, jak i obecnych. Mimo że przeciek dostarcza wielu ciekawych szczegółów, dwa główne odkrycia przyciągają największą uwagę: istnienie gry Bully 2 oraz odrzucone treści dla trybu jednoosobowego GTA 5.

  Przeciekowane pliki GTA 5 dostarczają fascynujących informacji na temat bogatej oferty Rockstar Games. Pojawiają się nazwy takie jak Grand Theft Auto 4, Red Dead Redemption 2 i właśnie Bully 2, co sugeruje, że długo wyczekiwana kontynuacja gry Bully mogła znajdować się w planach studia. Potwierdza się tym samym plotki z 2019 roku dotyczące istnienia i ewentualnego anulowania tej gry. Według doniesień, Rockstar New England był odpowiedzialny za rozwój gry w latach 2010-2013.

  Zanurzając się głębiej w bazie danych GTA 5, odkrywamy fascynujące szczegóły dotyczące samej gry. Trevor, jedna z kluczowych postaci, miał mieć możliwość korzystania z odrzutowca, co sugeruje istnienie dodatkowej zawartości, która później została odrzucona. Jednak Rockstar Games nie zaprzepaścił tych koncepcji, ponieważ włączył je do trybu online GTA, tworząc podstawę dla Heistu Sądnego Dnia.

  Jednak odrzucone treści nie kończą się tutaj. Osoby ujawniające informacje natrafiły na odniesienia do trybu gry oznaczonego jako „CNC” lub „Cops N’ Crooks” (Policjanci i Złodzieje). Ten tryb gry, mający na celu konfrontację policji z kryminalistami w świecie online, został wspomniany w raporcie Bloomberga w lipcu 2022 roku. Jednak źródła sugerują, że Rockstar ostatecznie porzucił ten pomysł po tragicznej śmierci George’a Floyda, co skłoniło do ponownej oceny sposobu przedstawiania policji w ich grach.

  Choć przecieki mogą być niefortunnym wydarzeniem dla twórców, dają fascynujący wgląd w proces twórczy tworzenia gier. Przeciek Rockstar Games nie tylko ujawnia odrzucone projekty, ale także odkrywa ukryte perełki, które ukształtowały legendarną serię studia. Pozostawia nas z pytaniem, jakie inne niespodzianki czekają nas w rozległym świecie przyszłych wydań Rockstar.

  Źródło: Rockstar Games