• śr.. lis 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Riot Games potwierdza organizację Mistrzostw Świata League of Legends w 2024 roku w Europie

  ByKamil Dominiak

  lis 20, 2023
  Riot Games potwierdza organizację Mistrzostw Świata League of Legends w 2024 roku w Europie

  Riot Games, wydawca i organizator turniejów League of Legends, potwierdził swoje plany dotyczące organizacji Mistrzostw Świata w 2024 roku w Europie. Długo wyczekiwany turniej zakończy się w ikonicznej O2 Arena w Londynie 2 listopada 2024 roku. Ta informacja stanowi istotny moment dla fanów z Europy, ponieważ będzie to pierwszy raz od 2019 roku, kiedy Mistrzostwa Świata odbędą się na europejskiej ziemi.

  Podczas gdy Londyn zdobędzie prestiżowy tytuł gospodarza finałowego starcia, warto zauważyć, że Francja może również odgrywać rolę podczas przyszłorocznego turnieju. Chociaż nie zostało to potwierdzone jako lokalizacja finału, Francja jest brana pod uwagę jako potencjalny gospodarz przynajmniej jednego etapu turnieju. Fani we Francji długo oczekiwali tej okazji, ponieważ minęło cztery lata od ostatniego rozegranego tam mistrzostwa, a w 2019 roku triumfatorem był zespół FPX.

  Decyzja o powrocie Mistrzostw Świata do Europy odzwierciedla uznanie ze strony Riot Games dla pasjonatów z tego kontynentu i rozwijającej się sceny esportowej. Europa zawsze była kolebką rywalizacji w grach sportowych, produkując niektórych z najbardziej utalentowanych graczy i zespołów na świecie. Wybierając O2 Arenę jako miejsce finału, Riot Games zapewnia, że wydarzenie to będzie miało miejsce w doskonałej lokalizacji, która pomieści ogromną publiczność i stworzy niezapomniane wrażenia dla uczestników.

  Czekając z niecierpliwością na rozpoczęcie Mistrzostw w 2024 roku, fani mogą spodziewać się dalszych szczegółów dotyczących turnieju, które zostaną ujawnione w nadchodzących miesiącach. Organizatorzy najprawdopodobniej przedstawią kolejne miasta, które będą gospodarzami różnych etapów turnieju, co stworzy więcej możliwości dla fanów z całego kontynentu, aby zobaczyć emocjonujące bitwy między najlepszymi zespołami League of Legends na świecie.

  Ogólnie rzecz biorąc, ogłoszenie Mistrzostw Świata League of Legends w Europie w 2024 roku oznacza ciągły rozwój i globalne zasięgi esportu. Dzięki działaniom Riot Games przyszłość rywalizacji sportowej wygląda jaśniej niż kiedykolwiek wcześniej, a fani mogą spodziewać się ekscytującego turnieju pełnego emocji i zaciekłej konkurencji.