• sob.. gru 9th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Recursion Pharmaceuticals: Pioneering the TechBio Revolution

  ByKamil Dominiak

  lis 20, 2023
  Recursion Pharmaceuticals: Pioneering the TechBio Revolution

  Recursion Pharmaceuticals, wiodąca firma technologiczno-biologiczna działająca na etapie badań klinicznych, stale podejmuje znaczące kroki w swojej misji rewolucjonizacji odkrywania leków poprzez połączenie biologii z technologią. Dzięki innowacyjnym współpracom i postępom w mocy obliczeniowej, Recursion przyspiesza przekształcanie biotechnologii w technobiologię.

  Jedną z głównych inicjatyw Recursion jest współpraca z Tempus Labs, renomowanym liderem w dziedzinie medycyny precyzyjnej. Poprzez tę współpracę Recursion zyskuje dostęp do rozległej kolekcji własnych danych onkologicznych, skupiających się na pacjentach i obejmujących ponad 20 petabajtów cennych informacji. Poprzez połączenie podejścia genetyki przyczynowej Tempus z metodologią odwrotnej genetyki Recursion, firma ta dąży do zwiększenia prędkości, precyzji i skali rozwoju terapii onkologicznych.

  Aby maksymalnie wykorzystać wpływ tego ogromnego zbioru danych, Recursion rozbudowuje BioHive-1, swoje nowoczesne superkomputery, zasilane technologią NVIDIA. Dodanie ponad 500 jednostek GPU NVIDIA H100 Tensor Core do obecnej infrastruktury obliczeniowej Recursion powoduje poczwórne zwiększenie jej mocy obliczeniowej. Po zakończeniu rozbudowy spodziewa się, że BioHive-1 znajdzie się wśród 50 najpotężniejszych superkomputerów na świecie we wszystkich branżach. Ta niespotykana moc obliczeniowa pozwala Recursion na rozkodowanie biologii w niespotykanej skali i przyspieszenie odkrywania nowych hipotez terapeutycznych.

  Dodatkowo, Recursion odnowiło współpracę z Bayerem, skupiając się na programach onkologii precyzyjnej. Wykorzystując zaawansowane możliwości Recursion, Bayer ma na celu znalezienie nowych celów i chemii stosowalnej w przypadku wskazań onkologicznych. Ta współpraca ma potencjał do zaspokojenia obecnych braków w leczeniu. Recursion może otrzymać płatności sukcesowe od Bayera do kwoty 1,5 miliarda dolarów, co jeszcze bardziej motywuje do poszukiwań przełomowych odkryć.

  Podejście Recursion opiera się na jej platformie własnej o nazwie Recursion OS, która wykorzystuje moc uczenia maszynowego oraz bogate zbiory danych biologicznych i chemicznych. Dzięki przetworzeniu bilionów powiązań z tych danych, Recursion eliminuje ludzkie uprzedzenia i generuje nowe spostrzeżenia w odkrywaniu leków. Dzięki zobowiązaniu do wykorzystania technologii, biologii i chemii, Recursion ma potencjał do zdefiniowania przyszłości medycyny.

  Jako założyciel BioHive, kolektywu branży nauk o życiu w stanie Utah, Recursion wciąż posuwa granice innowacji. Recursion Pharmaceuticals ma swoją siedzibę w Salt Lake City, a swoje biura posiada także w Toronto, Montrealu i w okolicy Zatoki San Francisco. Dzięki pionierskim wysiłkom Recursion przynosi lepsze leki pacjentom na całym świecie.

  Definicje:

  1. TechBio: Pogodzenie technologii i biologii w dziedzinach takich jak odkrywanie leków, medycyna precyzyjna i biologia obliczeniowa.
  2. Medycyna precyzyjna: Podejście do opieki zdrowotnej, które uwzględnia indywidualne różnice w genach, środowiskach i stylach życia w celu zapewnienia ukierunkowanych, dostosowanych zabiegów medycznych.
  3. Moc obliczeniowa: Możliwości przetwarzania komputera lub systemu obliczeniowego, zwykle mierzone w zdolności do wykonywania obliczeń i obsługi złożonych zadań.
  4. Superkomputer: Wydajny komputer o znacznie większej mocy obliczeniowej i prędkości niż zwykłe komputery, często wykorzystywany do badań naukowych i złożonych obliczeń.