Użytkownicy PS Plus Premium wyrażają swoje niezadowolenie z wrześniowej oferty gier

Użytkownicy PS Plus Premium wyrażają swoje niezadowolenie z wrześniowej oferty gier

Użytkownicy PS Plus Premium wyrazili swoje niezadowolenie z wrześniowej oferty gier na forum gamingowym i mediach społecznościowych. Premium wersja PS Plus otrzymała cztery klasyki, z czego trzy były grami z serii Star Ocean, co sprawiło, że użytkownicy czuli się rozczarowani.

Wcześniej w tym roku Sony ogłosiło znaczący wzrost cen dla wszystkich wersji PS Plus, przy czym największy wzrost zanotowany został w przypadku wersji Premium. Obecnie cena rocznego abonamentu wynosi 159,99 dolarów. Użytkownicy korzystający z tej wersji czują się szczególnie dotknięci wzrostem ceny, oczekując bardziej intrygującej oferty gier, która uzasadniłaby wyższy koszt.

Jednym z głównych atutów wersji Premium jest katalog klasycznych gier, który jest przedmiotem kontrowersji wśród użytkowników. Sony podejmuje pewne działania, aby zapewnić klasyki, jednak nadal istnieje wiele obszarów do poprawy. Niektórzy użytkownicy wyrazili rozczarowanie faktem, że w ofercie nie ma gier z PlayStation 1 ani PSP, a brak gier z PlayStation 2 pozostaje stałym zarzutem.

Jeden z użytkowników Reddita wyraził swoje niepokoje, sugerując, że Sony może szukać powodów do zakończenia oferty Premium, stwierdzając: „Nie możecie mi powiedzieć, że po ogromnym wzroście ceny za Premium i po zobaczeniu tej oferty, Sony nie szuka po prostu powodu, by to zakończyć”. Inny użytkownik podzielił to zdanie, podkreślając brak „prawdziwych klasycznych gier” w ofercie.

Co ciekawe, niektórzy użytkownicy zauważyli, że Star Ocean First Departure R wcześniej był dostępny w wersjach Extra i Premium, ale został usunięty 16 maja. Jego ponowne dodanie do oferty PS Plus Premium jako klasyka wzbudziło dalsze dyskusje użytkowników.

Ogólnie użytkownicy PS Plus Premium są rozczarowani wrześniową ofertą gier z 2023 roku i uważają, że wzrost cen nie został usprawiedliwiony wyborem gier oferowanych w abonamencie. Sony będzie musiało rozważyć te problemy, aby utrzymać lojalność swoich abonentów Premium.