• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Poor Sales of Immortals of Aveum Linked to Competitive Release Window

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Poor Sales of Immortals of Aveum Linked to Competitive Release Window

  Ascendant Studios, twórca gry Immortals of Aveum, poinformował niedawno, że słabe wyniki sprzedaży gry były głównie spowodowane konkurencyjnym oknem premiery. To zaowocowało niemal połową zespołu zostającego zwolnionego. W wywiadzie dyrektor generalny Bret Robbins wyjaśnił, że branża gier obecnie przechodzi burzliwy okres, a wiele studiów jest zmuszonych dokonać redukcji zatrudnienia. Jako niezależne studio, Ascendant Studios mocno opierało się na sukcesie gry Immortals of Aveum, aby utrzymać swoją działalność. Niestety, gra nie spełniła oczekiwań sprzedażowych, co spowodowało trudną decyzję o redukcji zespołu.

  Robbins podkreślił, że są wiele czynników, które wykraczają poza kontrolę studia jeśli chodzi o rozwój gier, a rynek jest jednym z aspektów wpływających na sukces. Wypuszczenie nowej marki w roku pełnym długo oczekiwanych i wielkich produkcji sprawiło, że zdobycie uwagi i popularności przez Immortals of Aveum było trudne.

  „Miliśmy świadomość, że dużych gier jak Starfield, Armored Core 6, Assassin’s Creed i Marvel’s Spider-Man wychodziła w tym samym czasie” – wyjaśnił Robbins. „Jednak nie przewidzieliśmy wybuchowego sukcesu Baldur’s Gate 3, Jedi Survivor, Alan Wake i innych nieoczekiwanych hitów. Jako nowa marka od stosunkowo nieznanej stajni było dla nas trudne przebicie się.”

  Pomimo początkowych trudności, Ascendant Studios pozostaje pełen nadziei i planuje nadal wspierać grę. Wprowadza również obniżkę ceny i jest przekonane, że gracze, którzy mogli pominąć Immortals of Aveum podczas premiery, teraz do niej wrócą.

  Wnioskiem z powyższego jest, że wyzwania, przed którymi stanęło Ascendant Studios i słabe wyniki sprzedaży Immortals of Aveum, podkreślają znaczenie strategicznego harmonogramu premiery i konkurencyjnej natury branży gier. Mimo że gra nie odniosła sukcesu na miarę blockbusterów, wciąż nosi w sobie obietnicę i oferuje przyjemne doświadczenie dla tych, którzy jej szansę dadzą.