Pierwszy DLC dla Pokémon Scarlet i Violet: Teal Mask

Pierwszy DLC dla Pokémon Scarlet i Violet: Teal Mask

Pierwsze DLC dla gier Pokémon Scarlet i Violet, zatytułowane Teal Mask, wprowadza kilka nowych Pokémonów do gry, w tym ulubionego przez fanów Dipplina. To, co wyróżnia Dipplina, to jego błyszcząca forma, która otacza go złotym pancerzem. Ta alternatywna forma zmienia nie tylko wygląd Pokémona, ale również sposób renderowania jego ataków.

Jednym z charakterystycznych ruchów Dipplina jest Syrup Bomb, w którym Pokémon typu trawa/dragon rzuca kleisty grząski na swojego przeciwnika. Ten atak nie tylko zadaje obrażenia, ale także spowalnia przeciwnika na trzy tury. Co ważne, w błyszczącej formie Dipplina animacja ataku zmienia się na złoty odcień, zamiast standardowego czerwonego.

Choć błyszczącej formie Dipplina zwróciła uwagę fanów, nie jest to pierwszy Pokémon, który ma błyszczącą animację ataku. Dwa inne ruchy, Mind Blown i Dragon Darts, również mają błyszczące formy, które zmieniają ich animacje. Mind Blown Blacephalona w grach Pokémon Ultra Sun i Ultra Moon zmienia kolor jego strzały z jasnobiałego na ciemnoniebieski, co odzwierciedla błyszczący cranium. Jeśli chodzi o Dragapulta, jego błyszcząca forma zawiera ukrytego błyszczącego Dreepy’ego w lufach na głowie, co prowadzi do animacji o innym kolorze dla ruchu Dragon Darts.

Warto zauważyć, że w ostatnich grach zwiększono używanie bardziej ogólnych animacji ataków, mając na uwadze ogromną liczbę Pokémonów w Pokédexie. Z ponad 1000 potworami i nieskończoną ilością kombinacji, trudno jest dla twórców gry animować każdy atak dla każdego Pokémona. Jednak unikalne detale, takie jak złoty Syrup Bomb Dipplina, dodają specjalnego uczucia do gry i sprawiają, że fani doceniają te małe szczegóły.

Podsumowując, błyszcząca forma Dipplina w Pokémon Scarlet i Violet zwraca uwagę na ograniczoną liczbę animacji ataków dostosowanych do poszczególnych Pokémonów. Choć nie jest to pierwszy Pokémon z błyszczącą animacją ataku, stanowi to przypomnienie, aby doceniać te unikalne detale w całej grze.