Najnowsze DLC do Pokémon Scarlet i Violet – „The Teal Mask” przynosi nowe treści i przywraca elementy z poprzednich gier

Najnowsze DLC do Pokémon Scarlet i Violet – „The Teal Mask” przynosi nowe treści i przywraca elementy z poprzednich gier

Najnowsze DLC do Pokémon Scarlet i Violet o nazwie „The Teal Mask” przedstawia nową zawartość i przywołuje elementy z wcześniejszych gier. Niestety, wystąpił w nim błąd, który niezamierzenie wprowadził powracający mechanizm, który dodaje odrobinę pazura, ale nie ma praktycznego zastosowania w walce.

Błąd dotyczy Legendarnego Pokémona Miraidon, który w nowym DLC rośnie do olbrzymiego rozmiaru, przypominając Pokémony Dynamax z Pokémon Sword and Shield. W Reddicie ukazał się wpis zawierający nagranie, na którym gracz jeździ na brzuchu powiększonego Miraidona i wzbudził to śmiech fanów.

Błąd ten jest obserwowany w nagraniu, w którym gracz uczestniczy w nowej minigrze DLC o nazwie „Orge Oustin’”. W tej minigrze gracze jeżdżą na Miraidonie (lub Koraidonie) i zbierają jagody, chroniąc je przed Pokémonami, które próbują je ukraść. Jednak w nagraniu na ekranie pojawia się postać z nadzwyczaj dużym Miraidonem, tworząc zabawną scenę.

Mimo że ten błąd wydaje się być jedynie wizualny i nie wpływa na rozgrywkę, nie jest to pierwszy tego rodzaju błąd w serii Pokémon. W poprzednich grach Scarlet i Violet również zgłaszano błędy i problemy z wydajnością, przy czym jeden błąd sprawiał nawet, że postać gracza wydawała się wyższa. Zwiększenie rozmiaru Miraidona wpływa na jakość jego wyglądu, a niektóre elementy wydają się pikselowane i niższej jakości.

Fani w wątku na Redditzie komentują ten błąd w zabawny sposób. Jeden z komentarzy żartobliwie sugeruje, że Pokémony Greedents, które słyną z kradzieży jagód w minigrze, nie będą mogły ich ukraść, jeśli staną się martwym drogowskazem.

Mimo stałych błędów i problemów wydajnościowych w DLC, błąd z powiększonym Miraidonem daje fanom możliwość zabawy, zamiast frustracji. Oferuje on beztroskie doświadczenie w ramach DLC, które otrzymało krytykę z powodu różnych problemów technicznych.

Podsumowując, najnowsze DLC do Pokémon Scarlet i Violet, mimo błędów i problemów wydajnościowych, niezamierzony mechanizm powracającego, powiększonego Miraidona dodaje elementu zabawy i humoru do gry.