Pokemon Go: Nowa aktualizacja oferuje miliony XP dzięki przyjaźniom

Pokemon Go: Nowa aktualizacja oferuje miliony XP dzięki przyjaźniom

Najnowszy sezon gry Pokemon Go, „Adventures Abound”, daje graczom możliwość zdobycia milionów punktów doświadczenia (XP) poprzez wykorzystanie przyjaźni z innymi graczami. Sezon ten rozpoczął się 1 września i wprowadza nowe funkcje, takie jak Shadow Pokemon, trasy, specjalne badania i ograniczone dochodzenia.

Jednym z cennych bonusów wprowadzonych w tym sezonie jest nagradzanie graczy za podnoszenie poziomu przyjaźni z innymi graczami. Post na Reddit, autorstwa gracza o pseudonimie LuigiWasAlwaysBetter, podkreśla, że ten sezon jest szczególnie korzystny dla tych, którzy chcą szybko podnieść poziom bez korzystania z Lucky Eggs. Wykorzystując w pełni bonusy związane z osiąganiem kamieni milowych przyjaźni, gracze mogą zdobyć ponad 20 milionów XP, co wystarczy, aby przejść z poziomu 1 na poziom 40.

W tym sezonie kamienie milowe zostały zwiększone o 50%. Na przykład, osiągnięcie statusu „dobrzy przyjaciele” daje graczom 4500 XP, natomiast „wspaniali przyjaciele” – 15 000 XP, a „ultra przyjaciele” – aż 75 000 XP. LuigiWasAlwaysBetter podkreślił również wartość wysyłania prezentów w grze, ponieważ każdy wysłany prezent daje graczowi 200 XP. Dzięki możliwości wysłania 100 prezentów dziennie do przyjaciół, gracze mogą zdobyć dodatkowe 20 000 XP dla każdego przyjaciela w ciągu jednego dnia.

Post przedstawiał również potencjalną strategię maksymalizowania zdobywanych XP. Jeśli gracze będą w stanie wysyłać codziennie 100 prezentów do nowych przyjaciół przez miesiąc, mogą zdobyć niewiarygodne 10 050 000 XP. Powtarzając ten cykl dwa razy w ciągu pozostałych 66 dni sezonu, gracze mogą zgromadzić łącznie 20 100 000 XP, nie korzystając ani razu z lucky egga.

Chociaż może być trudno znaleźć 200 przyjaciół, którzy codziennie otwierają prezenty, post przyznaje, że jest to wyzwanie. Jednak zachęca graczy do poszukiwania społeczności online, aby znaleźć aktywnych przyjaciół, którzy mogą pomóc im w zdobywaniu XP.

Ogólnie, sezon „Adventures Abound” w grze Pokemon Go oferuje nowym i doświadczonym graczom możliwość szybkiego podnoszenia poziomu poprzez maksymalizację zdobywanych punktów XP dzięki przyjaźniom. Aktywne angażowanie się w interakcję z przyjaciółmi i wykorzystanie zwiększonych bonusów kamieni milowych może prowadzić do znacznego wzrostu XP i szybkiej progresji w grze.