Niezadowolenie Phila Spencera z opóźnienia Starfield i strategia Xbox

Niezadowolenie Phila Spencera z opóźnienia Starfield i strategia Xbox

Phili Spencer, szef Xboxa, wyraził swoje niezadowolenie w przecieku emailu w maju 2022 roku dotyczącym „ogromnej luki” w linii gier Microsoftu, spowodowanej opóźnieniem Starfield. Opisał sytuację jako „katastrofę” i ubolewał nad brakiem jasności co do dat premiery innych exclusivów. Spencer podkreślił znaczenie posiadania silnego portfolio gier i przyznał, że obecna sytuacja jest wynikiem nieudanego planowania i realizacji.

Aby zredukować lukę w linii gier, Spencer omawiał włączenie gier third-party do Game Pass. W szczególności wspomniał o sukcesie Elden Ring i sugerował dodanie gier Dark Souls od FromSoftware do usługi abonamentowej. Sarah Bond, szefowa ekosystemu Xboxa, poparła tę ideę i zaproponowała dodanie innych możliwych gier, takich jak Lego Star Wars, Dying Light 2, Red Dead Redemption 2 i Mortal Kombat 1.

Przeciek e-maila ujawnił również obawy dotyczące braku exclusivów w Game Passie w tym roku. Podczas gdy pojawiły się pewne premiery, takie jak Hi-Fi Rush i Starfield, ogólna linia gier była rozczarowująca. Spencer przyznał potrzebę lepszej strategii i wezwał zespół do skupienia się na budowaniu zwycięskiego planu.

Przeciek zawierał również inne informacje, takie jak szczegóły dotyczące odświeżenia konsoli mid-gen i możliwość przejęcia Nintendo.

Ogólnie rzecz biorąc, przeciek e-maila Phila Spencera ukazuje wyzwania, przed jakimi stoi Microsoft w utrzymaniu silnej linii gier i podkreśla znaczenie regularnych premier i skutecznego planowania.