• sob.. gru 9th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Persona 5 Tactica: Nowa odsłona fascynującego spin-offu

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Persona 5 Tactica: Nowa odsłona fascynującego spin-offu

  Persona 5 Royal, uznana za jedną z najlepszych japońskich gier fabularnych wszech czasów, zostawiła graczy pragnących więcej. Wejdź w życie Persona 5 Tactica, spin-offu gry, który zabiera ukochane postacie i umieszcza je w systemie walki opartym na układzie siatki. Chociaż Tactica nie oddaje tego samego epickiego uczucia co jej poprzedniczka, nadal oferuje unikalne i satysfakcjonujące doświadczenia.

  Akcja Tactica rozgrywa się między drugim i trzecim semestrem Persona 5 Royal i zakłada, że gracze są już zaznajomieni z historią i postaciami. Nie poświęca dużo czasu na wprowadzanie nowych graczy do świata Persona, więc zaleca się grę w Royal przed zagłębieniem się w ten spin-off.

  Pod względem wizualnym Tactica przyjmuje uproszczony styl artystyczny dla swoich postaci, chociaż niektórzy mogą powiedzieć, że zabiera to coś oryginalnego. Jednak kierunek artystyczny pozostaje wierny estetyce Persona 5, z żywymi menu i wyobraźnią pełnymi Królestw zastępującymi pałace.

  Jednym z aspektów, w których Tactica się wyróżnia, jest jej energetyczna i chwytliwa ścieżka dźwiękowa. Kompozytor Toshiki Konishi dostarcza nóżki-tupiące utwory, które uchwytują istotę spędzania czasu w kryjówce, eksploracji nowych światów i emocjonujących bitw. Choć nie osiąga takich samych wysokości jak ikoniczne utwory jak „Beneath the Mask” czy „Rivers in the Desert”, nowe kompozycje są jeszcze zauważalne.

  System walki w Tactica z powodzeniem przekłada szybkie, strategiczne bitwy z serii Persona na taktyczny format. Układanie combo, poruszanie się po polu walki i inteligentne planowanie ruchów są kluczowe dla sukcesu. Możliwość cofnięcia się do poprzedniego posunięcia dodaje dodatkowy poziom strategii, pozwalając graczom dostosować taktykę na bieżąco.

  Jeśli chodzi o ataki związane z elementami, Tactica wprowadza unikalny zwrot. Zamiast konkretnych wrogów, mających słabości i siły, każdy rodzaj ataku powoduje efekt związany z ruchem. Czar wiatru odepchnie wrogów, zdolności psychiczne przywabią ich bliżej, a grawitacja może manipulować ich położeniem. Współdziałanie tych elementów pozwala na tworzenie kreatywnych combo.

  Pod względem personalizacji drużyny, Tactica upraszcza to w porównaniu do głównych gier z serii Persona, ale nadal pozostaje dużo miejsca na indywidualne dostosowanie. Broń można ulepszać, a ponad 100 Person można odblokować do fuzji, z dodatkową możliwością wyposażenia ich jako sub-Person.

  Persona 5 Tactica przynosi świeże spojrzenie na świat Persona, oferując wciągające doświadczenie dla fanów serii. Chociaż może nie osiągnąć takich samych wysokości co jej poprzednik, skutecznie oddaje istotę systemu walki i oferuje nowe mechaniki rozgrywki, które utrzymają graczy zainteresowanych. Zanurz się w taktycznym świecie Persona i ponownie dołącz do Złodziei Fantomów.