• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Paragon The Overprime: Najnowsza MOBA od Netmarble

  ByMarta Bryła

  wrz 27, 2023
  Paragon The Overprime: Najnowsza MOBA od Netmarble

  W trakcie testów beta Paragon The Overprime dla konsoli PS5, Yong-Hoon Choi, producent wykonawczy gry, opowiedział o swoim pierwszym kontakcie z gatunkiem MOBA oraz o recepcji, jaką nowa MOBA spotkała się dotychczas. Paragon The Overprime to propozycja Netmarble, oparta na popularnym gatunku MOBA, charakteryzującym się perspektywą trzeciej osoby, zainspirowana grami takimi jak SMITE i oryginalny Paragon.

  Gra utrzymuje tradycyjną formułę rozgrywki MOBA, w której dwie pięcioosobowe drużyny walczą o zniszczenie bazy przeciwnika poprzez strategię i współpracę. Jednak jedną z zauważalnych różnic jest nacisk na celowane umiejętności i dynamiczną rozgrywkę, co odróżnia ją od bardziej tradycyjnych MOBA, takich jak League of Legends.

  Podczas testów beta dostępne jest 36 postaci, przywracanych przez Paragon The Overprime ulubieńcy fanów oryginalnego Paragona, a także postacie nowe. Sam gameplay jest solidny i oparty na standardowych mechanikach MOBA, takich jak rozwijanie umiejętności, odblokowywanie ultimatów, zakup przedmiotów i naciskanie linii.

  Jedną z ciekawych cech Paragon The Overprime jest dołączenie wardów, które wszyscy gracze mają od samego początku. W przeciwieństwie do innych MOBA, gdzie wardy trzeba nabywać, Paragon The Overprime oferuje graczom szansę na strategizowanie i zdobywanie widoczności bez żadnych ograniczeń finansowych.

  Jednak testy beta ujawniły kilka problemów z grą. Jednym z nich jest brak systemu radzenia sobie z rozłączonymi graczami lub graczami, którzy zostają w bazie przez cały mecz, co prowadzi do długotrwałych i mało produktywnych potyczek. Ponadto, automatyczne zakupowanie przedmiotów sprawiało wrażenie powtarzalności, często prowadząc do zakupu tych samych przedmiotów wielokrotnie, co ograniczało poczucie rozwoju dla postaci wspierających.

  Mimo to, Paragon The Overprime oferuje dynamiczną rozgrywkę w porównaniu z poprzednim tytułem. Dzięki trybowi dash, który zwiększa prędkość poruszania się, gracze mogą szybciej przemieszczać się po mapie, chociaż wiąże się to z ryzykiem blokady ruchu w przypadku trafienia przez przeciwnika.

  Wizualnie, Paragon The Overprime przypomina oryginalnego Paragona, co sprawia, że jest on znajomy dla osób, które mają miłe wspomnienia z tej gry. Projekt postaci i otoczenia ukazuje dbałość o szczegóły, co przekłada się na estetykę gry.

  W miarę rozwoju Paragon The Overprime fani gatunku MOBA mogą spodziewać się ekscytującego i pełnego akcji doświadczenia. Dzięki zaangażowaniu Netmarble w słuchanie opinii graczy i unikanie błędów, które doprowadziły do upadku oryginalnego Paragona, przyszłość wygląda obiecująco dla tej nadchodzącej MOBA.

  Źródło: Sportskeeda