• śr.. lis 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Problem z złączem 12VHPWR na kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX 4090 wciąż nie został rozwiązany

  ByKamil Dominiak

  lis 20, 2023
  Problem z złączem 12VHPWR na kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX 4090 wciąż nie został rozwiązany

  Problem z złączem 12VHPWR na kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX 4090 wciąż stanowi powód do niepokoju dla ich posiadaczy. Pomimo działań podejmowanych przez PCI-SIG oraz NVIDIA w celu naprawy tego problemu, raporty wskazują, że karty w dalszym ciągu mają problemy z topieniem się i spalaniem.

  Według znanej stacji naprawczej o nazwie NorthridgeFix, otrzymują oni odczuwają problem z złączem 12VHPWR aż 20-25 kart graficznych tygodniowo. Aby zabezpieczyć się przed zapachem spalenizny i potencjalnymi zagrożeniami dla zdrowia związanymi z toksycznymi oparami, mechanik naprawczy zdecydował się nawet na używanie specjalnej maski ochronnej.

  Problem wydaje się dotyczyć modeli różnych producentów, w tym ASUS, MSI, ZOTAC i Gigabyte. To rozpowszechnione oddziaływanie wskazuje, że nie jest on ograniczony do jednej konkretnej marki czy modelu. W związku z tym użytkownicy powinni podjąć środki ostrożności, aby zapobiec temu problemowi.

  Jedną z częstych przyczyn problemu jest niewłaściwe podłączenie złączy zasilania do karty graficznej. Niepełne włożenie złączy może prowadzić do słabego kontaktu i zakłócenia procesu dostarczania energii. Ten problem podkreśla konieczność ostrożnego obchodzenia się i prawidłowej instalacji kabla złącza 12VHPWR.

  Mimo prób znalezienia bardziej niezawodnych alternatyw, takich jak złącze zasilania 12V-2×6, starszy projekt nadal dominuje w większości kart GeForce RTX 4090. Niektóre firmy, takie jak Cablemod, oferują rozwiązania, takie jak przejściówki i złącza pod kątem, aby zmniejszyć ryzyko spalania i topienia się.

  Niestety, użytkownicy, którzy już doświadczyli uszkodzeń spowodowanych problemem złącza 12VHPWR, mogą nie mieć innego wyboru niż szukanie pomocy w renomowanych serwisach naprawczych, aby uratować swoje drogie karty graficzne.

  Wyraźnie widać, że problem z złączem 12VHPWR na kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX 4090 nadal istnieje, pomimo wcześniejszych prób jego naprawy. Właściciele powinni zachować ostrożność i przestrzegać prawidłowych wytycznych instalacji, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia tego problemu.