• śr.. lis 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nvidia Corporation: Dominating the Semiconductor Industry with its Innovative Microchips

  ByMarta Bryła

  lis 21, 2023
  Nvidia Corporation: Dominating the Semiconductor Industry with its Innovative Microchips

  Nvidia Corporation (NASDAQ:NVDA) zbliża się do swojego długo oczekiwanego raportu finansowego za trzeci kwartał, a rynek jest trzęsie się z ekscytacją. Pomimo stojących przed nią wyzwań, kalifornijski gigant fabless specjalizujący się w produkcji półprzewodników, zdołał osiągnąć nowe szczyty w tym roku, a akcje firmy wzrosły o ponad 250%, co można określić jako wyjątkowy rok. Pod przewodnictwem Jensena Huanga Nvidia zdobyła popularność w czasach szaleństwa sztucznej inteligencji, ponieważ jej wysokowydajne mikroprocesory stały się bardzo poszukiwane w dziedzinie uczenia maszynowego i modelowania dużych zbiorów danych. Uznawanie założonej przez OpenAI platformy ChatGPT LLM, która korzystała z chipów zaprojektowanych przez Nvidia, przyczyniło się do ogromnego zainteresowania najnowszymi projektami firmy.

  Drugi kwartał przyniósł Nvidia przychody przekraczające wszelkie oczekiwania, mocno umacniając pozycję tego giganta technologicznego jako lidera w branży. Obecnie analitycy przewidują, że wyniki firmy za trzeci kwartał będą dalej imponować, szacując, że przychody wzrosną o 18% w stosunku kwartalnym, osiągając oszałamiającą kwotę 16 miliardów dolarów. Zachowując imponujące marże brutto na poziomie 71,5% zgodnie ze standardami GAAP, Nvidia oczekuje również, że koszty operacyjne sięgną około 2,95 miliarda dolarów.

  Jednakże Nvidia stoi przed pewnymi wyzwaniami. Ograniczenia w eksporcie chipów do Chin w zakresie sztucznej inteligencji wprowadziły niepewność na istotnym rynku dla tej firmy. Ponadto wzrasta konkurencja, ponieważ rywalizujący AMD wzmacnia swoją pozycję na rynku półprzewodników.

  Pomimo tych przeszkód Nvidia pozostaje pełna pewności. Gigant technologiczny, podczas gdy uznaje stojące przed nim wyzwania, minimalizuje ich potencjalny wpływ. Niemniej jednak istnieje obawa o możliwość powstania bańki na rynku sztucznej inteligencji, co jest czynnikiem zewnętrznym, poza kontrolą Nvidia.

  W oczekiwaniu na otwarcie giełdy, akcje Nvidia mają rozpocząć dzisiejsze notowania na Nasdaq po poziomie 505,59 dolarów. Czy firma będzie w stanie kontynuować swoją niezwykłą dynamikę w obliczu wyzwań, pozostaje do zobaczenia, ale wszystkie oczy są skierowane na Nvidia, która nadal kształtuje przyszłość technologii.