Nadchodzący Nintendo Switch 2 może mieć podobną moc i wydajność jak konsolki PlayStation 4 i Xbox One

Nadchodzący Nintendo Switch 2 może mieć podobną moc i wydajność jak konsolki PlayStation 4 i Xbox One

Dokumenty sądowe z trwającego procesu między Activision a Microsoft ujawniły, że nadchodzący Nintendo Switch 2 może mieć podobną moc i wydajność jak konsolki PlayStation 4 i Xbox One. Chris Schnakenberg, szef strategii platformy i partnerstw w Activision, dokonał tej porównania w trakcie spotkania z wykonawczymi Activision. Oczekuje się, że Nintendo Switch 2 zostanie wydane w 2024 roku, ale na razie nieznane jest właściwe nazwanie tej konsolki. Dzięki tym informacjom fani mogą spodziewać się następnej generacji hybrydowej konsoli od Nintendo w niedalekiej przyszłości.

Skan dokumentów stał się publiczny ze względu na kontrolę nad próbą przejęcia Activision przez Microsoft, a przemówienie Schnakenberga podkreśla potencjał Switch 2. Stwierdził, że nowa konsolka zbliżona jest do osiągów „platformy Gen8”, odnosząc się do PS4 i Xbox One. Na tej podstawie zachęcił wykonawców Activision do rozważenia tworzenia gier na Switch 2, powołując się na dotychczasowe sukcesy firmy na tych konsolach.

To przemówienie miało miejsce pod koniec 2022 roku, a zaangażowanie Schnakenberga w Nintendo świadczy o pewnym poziomie wiedzy wewnętrznej na temat konsolki. Później, w grudniu 2022 roku, CEO Activision, Bobby Kotick, wykorzystał te informacje, aby przygotować się do spotkania z CEO i prezesem Nintendo, Shuntaro Furukawą, co dalsze potwierdza wiarygodność tych szczegółów.

Pod względem technologicznym Nintendo Switch 2 będzie opóźnione o prawie dziesięć lat w stosunku do PlayStation 4 i Xbox One, ale Nintendo zawsze kładło nacisk na innowację i unikalne doznania w grach. Hybrydowy charakter oryginalnego Switch przyczynił się do jego ogromnej popularności i mało prawdopodobne, że Nintendo zrezygnuje z możliwości przenośnych dla dorównania mocy PS5 lub Xbox Series X.

Jednak zwiększona wydajność Switch 2 będzie znacząca dla wydawców zewnętrznych. Obecnie przenoszenie gier na Switcha jest często trudne ze względu na ograniczenia sprzętowe, co prowadzi do skompromitowanych wersji gier. Dzięki konsolce, która zbliża się do wydajności PS4 i Xbox One, deweloperzy mogą potencjalnie przynieść nowoczesne gry na Switch 2 bez zubożania ich jakości.

Dodatkowo, silna biblioteka ekskluzywnych tytułów Nintendo, takich jak Mario, Zelda, Pokemon, Donkey Kong i Metroid, zawsze była głównym atutem firmy. Moc graficzna Switch 2 nie będzie miała znaczącego wpływu na sprzedaż konsol Nintendo, ponieważ fani nadal będą przyciągani unikalnymi doznaniami oferowanymi przez te uwielbiane serie gier.

Podsumowując, zgodnie z dokumentami sądowymi pochodzącymi z procesu Activision-Microsoft, spodziewa się, że Nintendo Switch 2 dorówna osiągom PS4 i Xbox One. Chociaż może nie konkurować pod względem mocy z najnowszą generacją konsol, skoncentrowanie się Nintendo na innowacjach i silny zestaw exclusivów wciąż zapewni sukces dla tej firmy.