Nintendo zapowiada remake Luigi’s Mansion Dark Moon na Nintendo Switch

Nintendo zapowiada remake Luigi’s Mansion Dark Moon na Nintendo Switch

Nintendo ujawniło swoje plany dotyczące remake’u Luigi’s Mansion Dark Moon, znanego również jako Luigi’s Mansion 2, na Nintendo Switch. Oryginalna gra została wydana na konsolę Nintendo 3DS w 2013 roku i była kontynuacją tytułu na GameCube, Luigi’s Mansion.

W Luigi’s Mansion Dark Moon gracze kontrolują Luigiego i jego urządzenie Poltergust 5000, wyruszając w misję ocalenia Mario przed Królem Boo oraz znalezienia fragmentów Ciemnego Księżyca. W trakcie podróży Luigi musi złapać duchy w różnych lokalizacjach, aby przywrócić pokój w Dolinie Wiecznego Cienia.

Nadchodzący remake Luigi’s Mansion Dark Moon nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, ale planowane jest, że zostanie wydany latem 2024 roku. Gra będzie ekskluzywna dla Nintendo i będzie dostępna tylko na Nintendo Switch.

Nintendo pierwszy raz ogłosiło remake Dark Moon podczas krótkiego zwiastuna podczas prezentacji Direct w czerwcu 2023 roku. Podczas wrześniowego Nintendo Direct gra otrzymała oficjalny pełnometrażowy zwiastun, który przedstawiał jak Luigi eksploruje różne lokacje, takie jak laboratorium badawcze roślin, fabryka zegarów i zimna kopalnia.

Rozgrywka w Luigi’s Mansion Dark Moon remake będzie polegała na odzyskaniu brakujących fragmentów Ciemnego Księżyca z nawiedzonych dworów, z którymi wiążą się unikalne zagadki i duchy do złapania. Poltergust 5000 będzie używany do zasysania duchów i dmuchania powietrzem, aby przeszukać każdy zakamarek dworu. Dodatkowo, do czterech graczy może grać razem lokalnie lub online w Dolinie Wiecznego Cienia, aby pomóc Luigiemu uratować dzień.

Ten bardzo oczekiwany remake Luigi’s Mansion Dark Moon z pewnością ucieszy fanów oryginalnej gry. Bądźcie na bieżąco, aby dowiedzieć się więcej o tej ekscytującej premierze.