Pokémon TCG: Nadchodzący zestaw Raging Surf w japońskiej edycji Scarlet & Violet

Pokémon TCG: Nadchodzący zestaw Raging Surf w japońskiej edycji Scarlet & Violet

Pokémon TCG Japonia rozpoczęła promocję nadchodzącego zestawu z ery Scarlet & Violet. Ta nowa ekspansja, zatytułowana Raging Surf, prezentuje temat Terowego Garchompa i została wydana 22 września. Zestaw zawiera 62 karty, nie licząc tajemniczych kart Secret Rare. Raging Surf kontynuuje trend, który został wprowadzony w zestawie Ruler of the Black Flame w lipcu, gdzie Terowe Pokémony miały unikalne Terowe typy różniące się od ich standardowych.

Jednym z Terowych Pokémonów w tym zestawie jest Terowy Garchomp ex, który będzie Wodnym Pokémonem. Jest to zgodne z tytułem zestawu, Raging Surf. Potwierdzono również, że ten zestaw będzie częścią anglojęzycznego zestawu Pokémon TCG na listopad 2023 roku, o nazwie Scarlet & Violet – Paradox Rift. Istnieją także plotki, że karty z japońskich zestawów Starter Sets, które przedstawiają Terowe Mewtwo ex i Terowe Skeledirge ex, zostaną również połączone z zestawem Scarlet & Violet – Paradox Rift, ale to jeszcze nie zostało potwierdzone.

Została również ujawniona Ilustracja Rzadka przedstawiająca Groudona. Wcześniej przewidywano, że Groudon nie będzie posiadał karty ex, lecz zostanie przedstawiony jako Ilustracja Rzadka. Te nowe Ilustracje Rzadkie pozwalają Pokémonom bez mechaniki ex stać się Tajemniczymi Rzadkimi. Ilustrację Rzadką Groudona stworzył Nurikabe, który zadebiutował w Pokémon TCG kartą Garchomp w Sword & Shield – Brilliant Stars. Poprzednie prace Nurikabe obejmują Mewtwo V z Pokémon GO, Aerodactyla V Alt Art z Sword & Shield – Lost Origin, Kricketune Ilustrację Rzadką z Crown Zenith i Tyranitara Ilustrację Rzadką z Scarlet & Violet – Paldea Evolved.

Japońskie zestawy często dają wczesne wskazówki na temat nadchodzących anglojęzycznych zestawów. Zachęcamy czytelników do śledzenia zapowiedzi kart Scarlet & Violet oraz aktualizacji związanych z Pokémon TCG.

Źródło: Pokémon TCG Japan, Bleeding Cool.