Najnowsze gry na platformie Steam

Najnowsze gry na platformie Steam

W ogromnym świecie gier komputerowych dla PC może być przytłaczające trzymanie ręki na pulsie nowych wydań na platformach takich jak Steam.

Aby ułatwić Ci nawigację w gąszczu gier, przeanalizowaliśmy najnowsze wydania i wybraliśmy kilka wartych uwagi propozycji na ten tydzień.

1. Ugly – Tworzona przez zespół Team Ugly, Ugly to platformowy puzzle z mrocznym i morbidoznym stylem artystycznym przypominającym Cupheada. Osadzona w zdeformowanym umyśle zranionego szlachcica, gra prowadzi Cię przez upiorną i zróżnicowaną przestrzeń. Rozgrywka polega na kontrolowaniu głównego bohatera oraz jego odbicia w lustrze, co wymaga rozwiązywania zagadek na dwóch różnych poziomach. Jeśli lubisz kinematyczne platformery jak Inside czy Planet of Lana, koniecznie wypróbuj Ugly.

2. Thunder Ray – Stworzona przez Purple Tree S R L, Thunder Ray to gra bokserska o kolorowej grafice w komiksowym stylu. Inspirowana Super Punch-Out, gra oferuje walki jeden na jeden z dziwnymi przeciwnikami. Dzięki swojej ekspresyjnej prezentacji, Thunder Ray dostarcza zabawną i nieco kapryśną rozrywkę, która przypadnie do gustu fanom akcji o przesadzonym charakterze.

3. Fading Afternoon – Stworzona przez yeo, twórcę kultowego klasyka The Friends of Ringo Ishikawa, Fading Afternoon to pikselowa przygoda z elementami bijatyki. Wcielasz się w Seijiego Maruyamę, byłego więźnia yakuzy stojącego w obliczu kryzysu egzystencjalnego. Podobnie jak w Ringo Ishikawa, możesz swobodnie eksplorować miasto, uczestniczyć w walkach i bawić się w różne minigry. Fading Afternoon oferuje techniczną rozgrywkę bijatyki splecioną z kontemplacyjną narracją.

4. No Sun To Worship – Tworzona przez Antonio Freyre, No Sun To Worship to gra akcji i skradanka skoncentrowana na sztuce. Z nowoczesnym podejściem do formuły serii Metal Gear i Splinter Cell, gra charakteryzuje się grafiką inspirowaną konsolą PS1. W ciągu sześciu misji musisz tajnie infiltrować różne miejsca i eliminować cele. Choć motywacje za zabójstwami mogą budzić wątpliwości, rozgrywka i styl artystyczny z pewnością zaciekawią fanów tego gatunku.

5. Heretic’s Fork – Stworzone przez 9FingerGames, Heretic’s Fork to unikalna gra tower defense oparta na budowaniu talii kart. Jako pracownik biurowy Twoją rolą jest zarządzanie mieszkańcami piekła za pomocą różnorodnych decyzji opartych na kartach. Gra oferuje prezentację przypominającą Vampire Survivors i łączy strategię i akcję w intrygujący sposób.

To tylko kilka z wyjątkowych gier, które zostały wydane na platformie Steam w tym tygodniu. Niezależnie od tego, czy preferujesz puzzle platformowe, gry bokserskie, pikselowe przygody, skradanki czy tower defense z budowaniem talii, na stale rozwijającej się platformie Steam z pewnością znajdziesz coś dla siebie do zbadania i odkrycia.