• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Przełomowe partnerstwo: SandboxAQ i NVIDIA na rzecz rewolucji w badaniach naukowych

  ByKamil Dominiak

  lis 21, 2023
  Przełomowe partnerstwo: SandboxAQ i NVIDIA na rzecz rewolucji w badaniach naukowych

  Firma technologiczna SandboxAQ niedawno nawiązała partnerską współpracę z NVIDIA, światowym liderem w dziedzinie zaawansowanego przetwarzania. Ten przełomowy sojusz ma na celu rewolucję w badaniach naukowych poprzez wykorzystanie platform symulacji kwantowych dla różnych dziedzin naukowych.

  SandboxAQ, w zaskakującym ogłoszeniu z Palo Alto w Kalifornii, ujawnił, że ta unikalna współpraca zapewni wsparcie dla przedsięwzięć dotyczących odkrywania leków, projektowania baterii i zielonej energii, oraz innych dziedzin. SandboxAQ, korzystając z potęgi sztucznej inteligencji, dąży do przedefiniowania granic naukowej innowacji.

  Według Erika Schmidta, przewodniczącego SandboxAQ, technologia symulacji stanowi jedno z najbardziej obiecujących zastosowań przyszłości. Dzięki szybkiemu postępowi w dziedzinie jednostek przetwarzania graficznego i nauki o informacji kwantowej, organizacje mogą teraz wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji do specjalistycznych zastosowań, które niewątpliwie ukształtują nasz świat.

  Jack Hidary, CEO SandboxAQ, podkreślił, jak symulacje przyspieszą wykorzystanie jednostek przetwarzania graficznego, umożliwiając niezwykłe spostrzeżenia na temat naszego fizycznego świata. Nowa fala wykorzystania jednostek przetwarzania graficznego pozwoli badaczom odkrywać wiedzę, która przewyższa możliwości konwencjonalnych metod ekstraktywnych lub generatywnych algorytmów sztucznej inteligencji.

  Dzięki tej współpracy, SandboxAQ i NVIDIA wyobrażają sobie przyszłość, w której organizacje będą mogły dokładnie przewidywać reakcje chemiczne i transformować naukowy rozwój. Wykorzystując platformy kwantowe, zdolne do symulowania złożonych mechanizmów, które kryją się za współczesną chemią, biologią i nauką materiałów, badacze zdobędą bezcenne spostrzeżenia.

  Dodatkowo, SandboxAQ przedstawi NVIDIA techniczne rekomendacje dotyczące ich oferty sieci tensorowej, takich jak cuTENSOR i cuTensorNet. Sieci tensorowe oferują skalowalne podejście do modelowania danych o wysokiej wymiarowości i są coraz bardziej powszechne w różnych dziedzinach, w tym w uczeniu maszynowym, analizie danych, modelowaniu finansowym, dynamice płynów i chemii kwantowej.

  Tim Costa, dyrektor high-performance computing i kwantowy w NVIDIA, podkreślił, że postępy w chemii kwantowej i modelowaniu cząsteczkowym wymagają potężnych platform obliczeniowych, aby przewidywać skomplikowane interakcje chemiczne. Ta współpraca między SandboxAQ a NVIDIA wyposaży naukowców w narzędzia niezbędne do rewolucji w dziedzinie nauki materiałowej i torowania drogi dla kolejnej generacji przełomów.

  Wniosek

  Partnerstwo między SandboxAQ a NVIDIA oznacza ekscytujący nowy rozdział w badaniach naukowych. Dzięki połączeniu potęgi platform symulacji kwantowej, sztucznej inteligencji i innowacyjnych technologii obliczeniowych, badacze będą mieli możliwość odkrywania przełomowych odkryć, które ukształtują naszą przyszłość.