• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowe koncepcje graficzne przedstawiane przez artystów współpracujących przy Grze Grand Theft Auto V

  ByAdrian Przechewka

  wrz 27, 2023
  Nowe koncepcje graficzne przedstawiane przez artystów współpracujących przy Grze Grand Theft Auto V

  Anthony Macbain, artysta znany z ilustracji na okładkach i materiałach promocyjnych gry Grand Theft Auto V, niedawno opublikował nigdy wcześniej niepublikowane koncepcje graficzne związane z tą grą. Z okazji 10. rocznicy GTA V, Macbain umieścił na swoim koncie Instagram sześć nowych koncepcji graficznych.

  Wśród prezentowanych dzieł sztuki znajdują się dwie koncepcje przedstawiające głównego bohatera gry, Franklina, w różnych strojach. Ponadto Macbain podzielił się czterema koncepcjami graficznymi przedstawiającymi Trevora, inną z ikonicznych postaci w GTA V. Jedno z tych dzieł sztuki pokazuje Trevora z taśmą policyjnego oznakowania miejsca zbrodni wokół głowy, co nie było uwzględnione w kampanii dla pojedynczego gracza, ale później stało się maską dostępną w GTA Online.

  Oprócz koncepcji graficznych autorstwa Macbaina, Roxie Vizcarra, inny artysta pracujący przy GTA V, podzielił się swoim ulubionym dziełem sztuki z okazji 10. rocznicy gry. To konkretne dzieło sztuki nie było wcześniej publikowane w całości i daje fanom nowy wgląd w projekt wizualny gry.

  Zarówno Macbain, jak i Vizcarra odegrali ważne role w tworzeniu wizualnej strony GTA V. Macbain i Vizcarra współpracowali przy kilku tytułach Rockstar Games, m.in. Max Payne 3, Red Dead Redemption (oraz dodatek Undead Nightmare) i Bully. Ich wkład wykracza poza koncepcje graficzne i materiały promocyjne, ponieważ także reżyserowali kreskówki dostępne w grze.

  Podczas gdy Vizcarra odszedł z Rockstar w 2019 roku po ukończeniu wizualnie pięknej gry Red Dead Redemption 2, obaj artyści wciąż tworzą wyjątkowe dzieła sztuki. Ich ostatnie współprace obejmują tworzenie sezonowych ilustracji dla popularnej gry Apex Legends.

  Miłośnicy serii GTA mogą spodziewać się kolejnych aktualizacji i informacji, śledząc RockstarINTEL.