Mortal Kombat 1 na Nintendo Switch napotyka krytykę, ale otrzyma aktualizację

Mortal Kombat 1 na Nintendo Switch napotyka krytykę, ale otrzyma aktualizację

Nowo wydany Mortal Kombat 1 spotkał się z krytyką ze względu na swoje osiągi i grafikę na konsoli Nintendo Switch w porównaniu do wersji na Xboxie i PlayStation. Jednak twórca serii Ed Boon zapewnia fanów, że problemy zostaną rozwiązane poprzez aktualizację. Mimo że wersja na Nintendo Switch została przeniesiona przez Shiver Entertainment i Saber Interactive, a nie opracowana przez NetherRealm Studios, Boon obiecuje pełne wsparcie, tak jak w przypadku Mortal Kombat 11.

Jednym z głównych zmartwień zgłoszonych przez fanów jest cena wersji na Switcha, która kosztuje tyle samo co bardziej zaawansowane edycje na PS5 i Xbox Series. Boon uznaje tę krytykę i zapewnia fanów, że wszystkie problemy i obawy zostaną rozwiązane i naprawione. Podkreśla, że zespół chce dostarczyć zamierzoną wersję, a wszystko, co jest nieakceptowalne, zostanie naprawione.

Poza wersją na Nintendo Switch, Mortal Kombat 1 otrzymał pozytywne recenzje na Metacritic dla wersji na Xbox Series X i PlayStation 5. Dodatkowo fani byli podekscytowani uwzględnieniem Jeana-Claude’a Van Damme’a jako skóry dla Johnny’ego Cage’a, co Boon opisuje jako ważny moment dla serii po próbach zaangażowania Van Damme’a od pierwszej części gry Mortal Kombat.

Jeśli chodzi o potencjalne przyszłe dodatki do gry, fani odkryli wskazówki dotyczące nadchodzących postaci gościnnych w plikach gry, z czego Ghostface z filmów Scream jest jedną z możliwości. Boon zdradza, że zawsze są zasiewane nasiona na przyszłe dodatki, choć mogą się one pojawić później.

Mimo krytyki Mortal Kombat nadal się rozwija i odnotowuje rekordowe sprzedaże swoich najnowszych wydań. Boon wyraża wdzięczność wobec oddanej grupy fanów, która pozostała z franczyzą przez 30 lat, w tym tych, którzy dorastali i teraz grają z własnymi dziećmi.

Podsumowując, NetherRealm Studios zobowiązuje się rozwiązać problemy związaną z Mortal Kombat 1 na Nintendo Switch i obiecuje pełne wsparcie dla tej wersji, podobnie jak w przypadku poprzednich gier z serii.