Nebraska Futbol w obliczu trudnego sezonu pod przewodnictwem trenera głównego Matta Rhule’a

Nebraska Futbol w obliczu trudnego sezonu pod przewodnictwem trenera głównego Matta Rhule’a

Nebraska Futbol staje przed wymagającym sezonem pod przewodnictwem trenera głównego Matta Rhule’a. Występy rozgrywającego Jeffa Simsa zostały w dużej mierze skażone własnymi błędami, co przyczyniło się do rozczarowującego rekordu 1-2 w sezonie i 0-1 w Big Ten.

Koordynator ofensywy Cornhuskers, Marcus Satterfield, niedawno wyraził swoje niezadowolenie z występów szeroko rozumianych odbiorców drużyny, domagając się poprawy. Podkreślił, że oczekiwania drużyny nie są porównywalne do typowych amatorskich rozgrywek, ale wymagają wyższego poziomu zaangażowania i umiejętności.

W nadchodzącym meczu przeciwko Louisiana Tech, Nebraska liczy na odbicie po ostatniej porażce z Northern Illinois Huskies. Jednak ujawniono, że rozgrywający Jeff Sims zmaga się z kontuzją kostki. Ta kontuzja może otworzyć drzwi dla potencjalnego zastępcy, który przejmie sterowanie ofensywą.

Sims, były rozgrywający z podwójnym zagrożeniem, dołączył do drużyny Nebraska Futbol po rozpoczęciu swojej kariery studenckiej w Georgia Tech. Niestety, jego pierwszy sezon w barwach Cornhuskers był rozczarowujący. Zaledwie 220 jardów rzutów, wskaźnik ukończenia poniżej 59 procent, jeden touchdown i cztery przechwytów budzą wątpliwości co do jego zdolności do skutecznego prowadzenia drużyny.

Porażka Nebraski z Colorado Buffaloes i trenerem Deionem Sandersem ukazała problemy Simsa, który zdołał uzbierać tylko 105 jardów rzutów i zaliczył przechwyt. W miarę jak Huskers przygotowują się do meczu z Bulldogs, pojawiają się wątpliwości dotyczące zdolności Simsa do dobrych występów w kluczowych spotkaniach.

Inną opcją dla Nebraski jest zmienny rozgrywający Haarberg. Pomimo problemów ze wskaźnikiem ukończenia, Haarberg pokazał obiecujące sygnały z trzema touchdownami i zerowymi przechwytami w tym sezonie. Jego udział w grze może wprowadzić inną dynamikę, gdy Nebraska staje przed kolejnymi wyzwaniami.