14-letni Niku dołącza do NAVI Junior

14-letni Niku dołącza do NAVI Junior

Ukraińska organizacja esports, NAVI, niedawno ogłosiła, że do swojego akademickiego zespołu, NAVI Junior, dołącza 14-letni fenomen, Artem 'Niku’ Bachkur. Pomimo młodego wieku, Niku już zdobył rozpoznawalność na konkurencyjnej scenie Dota 2.

NAVI Junior, który powstał w sierpniu 2022 roku, brał udział w dwóch kwalifikacjach do TI i rywalizował w drugiej dywizji wschodnioeuropejskiej ligi DPC. Niku będzie dołączał do zespołu jako mid laner, zastępując Askara 'toshiyb’ Zhumagulova, który odeszł z drużyny tylko miesiąc po dołączeniu na kwalifikacje TI.

W wieku 14 lat Niku będzie najmłodszym zawodnikiem w składzie NAVI Junior, w którym grają zawodnicy w wieku 17 i 18 lat. Pomimo zakończenia aktualnego sezonu dla zespołu, będą mieli dużo czasu na przygotowania przed konfrontacją z silnymi przeciwnikami w konkurencyjnym obiegu Dota 2.

NAVI ujawniło, że Niku doskonale radzi sobie z grą postaciami takimi jak Invoker, Puck i Ember Spirit, które są popularnymi wyborami dla agresywnych i utalentowanych zawodników mid lanera w Dota 2. Jego umiejętności są widoczne, ponieważ jest sklasyfikowany blisko pierwszych 100 na europejskiej liście liderów, co jest imponującym osiągnięciem biorąc pod uwagę konkurencję ze strony zawodowych graczy z całego świata na europejskich serwerach.

Będzie jeszcze trzeba zobaczyć, jak Niku dostosuje się do gry w zespole, ale NAVI ma za sobą długą historię odkrywania i wspierania młodych talentów. Ilya 'm0NESY’ Osipov, Valerij 'b1t’ Vakhovsjkyj i Danyyl 'headtr1ck’ Valitov to część zawodników CS:GO, którzy rozpoczęli swoje kariery w akademii NAVI.

Dzięki doświadczonemu trenerowi Artstyle’owi, NAVI Junior ma potencjał, by zrobić furorę w nadchodzącym sezonie. Fani i entuzjaści esportu wyczekują debiutu Niku i mają nadzieję, że będą świadkami rozwijającego się obiecującego talentu.