• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowości MSI: Potężna płyta główna Z790 Project Zero i obudowa MEG MAESTRO PZ

  ByKamil Dominiak

  lis 20, 2023
  Nowości MSI: Potężna płyta główna Z790 Project Zero i obudowa MEG MAESTRO PZ

  MSI, renomowany producent w branży komputerowej, przyciąga uwagę entuzjastów swoimi najnowszymi produktami. Wyjątkowa płyta główna Z790 Project Zero, stworzona specjalnie do budowy wysokowydajnych komputerów, wzbudza ogromne zainteresowanie. Z oszałamiającym, wykończonym szlachetnym srebrem i czernią designem, płyta główna charakteryzuje się wydajnym VRM oraz imponującymi funkcjami, takimi jak cztery gniazda DDR5 DIMM, cztery gniazda M.2 i wiele slotów rozszerzeń.

  Jedną z najbardziej innowacyjnych cech płyty Z790 Project Zero jest jej unikalny design zaczepu zasilania umieszczony na odwrocie, opracowany we współpracy z DIY-APE. Ta nowatorska koncepcja pozwala na uzyskanie clea frontu, nadając świeży wygląd. Na tylnej stronie użytkownicy znajdą wiele złącz, włączając 8-pinowe złącza CPU EPS, porty SATA III, porty USB i wiele innych opcji.

  Aby uzupełnić tę niesamowitą płytę główną, MSI przygotowuje również swoją flagową obudowę komputerową, MEG MAESTRO PZ. Ten ekskluzywny model charakteryzuje się krzywym designem lustrzanym na przednim panelu i bocznych ścianach, dając użytkownikom pełną widoczność na wszystkie komponenty. W przeciwieństwie do tradycyjnych obudów z kątowymi zwierciadłami, MEG MAESTRO PZ wprowadza zupełnie nowe doświadczenie wizualne.

  Obudowa MEG MAESTRO PZ oferuje dużo miejsca na zamontowanie dużych radiatorów oraz umożliwia montaż karty graficznej zarówno pionowo, jak i poziomo. Dodatkowo, obudowa wyposażona jest w specjalny uchwyt do karty graficznej, zapewniający stabilność i elastyczność. Ponadto, zapewnia efektywną wentylację dzięki zastosowaniu siateczek na górnej części obudowy i otworów wentylacyjnych po przeciwnej stronie.

  Mimo że daty premiery oraz ceny nie zostały jeszcze potwierdzone, entuzjaści komputerowi z niecierpliwością oczekują oficjalnego przedstawienia tych zaawansowanych produktów na CES. Płyta główna Z790 Project Zero oraz obudowa MEG MAESTRO PZ od MSI mają szansę zrobić znaczące wrażenie na rynku high-endowych komputerów, oferując użytkownikom wyjątkową wydajność i niezrównaną estetykę. Bądźcie czujni, ponieważ MSI nieustannie przesuwa granice innowacji w tej branży.

  Definicje:
  – VRM: Moduł regulatora napięcia. Reguluje dostarczane napięcie do procesora, zapewniając stabilne i wydajne zasilanie.
  – DIMM: Moduł pamięci Dual In-Line. Jest to rodzaj modułu pamięci używanego w komputerach.
  – M.2: M.2 to format dla dysków SSD (Solid State Drive) i innych kart rozszerzeń. Zapewnia on mniejsze rozmiary i szybsze transfery danych w porównaniu do tradycyjnych nośników.
  – CPU EPS Connector: Złącze zasilania na płycie głównej, zaprojektowane do dostarczania dodatkowego zasilania dla procesora w celu zapewnienia lepszej wydajności.
  – SATA III: SATA (Serial ATA) to interfejs komputerowy używany do podłączania urządzeń pamięci masowej, a SATA III to trzecia generacja tego interfejsu, oferująca szybsze transfery danych.

  Sugerowane powiązane linki:
  – Oficjalna strona MSI
  – Płyty główne MSI
  – Obudowy komputerowe MSI