Minecraft Update 2.72 – Aktualizacja wersji Bedrock 1.20.30

Minecraft Update 2.72 – Aktualizacja wersji Bedrock 1.20.30

Aktualizacja Minecraft 2.72, znana również jako wersja Bedrock 1.20.30, została udostępniona na wszystkie platformy, wprowadzając kilka ekscytujących zmian do gry. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym punktom tej aktualizacji.

Jedną z głównych zmian w tej aktualizacji jest zaktualizowane doświadczenie „Zginałeś”. Po śmierci w Minecraft, ekran teraz oddala się, ułatwiając zrozumienie przyczyny śmierci. Pasek narzędzi jest teraz widoczny przez cały czas, a przed odradzaniem można zmienić pewne ustawienia. Te zmiany są dostępne dla wszystkich, z wyjątkiem osób korzystających z dodatków. Aby powrócić do starego ekranu, przejdź do Ustawienia-> Video i wyłącz opcję „Nowy ekran 'Zginałeś’ (wersja eksperymentalna)”.

Innym znaczącym dodatkiem jest możliwość pełzania pod pojedynczymi blokami. Ta funkcja została w pełni zaimplementowana w grze i umożliwia większe eksplorowanie i manewrowanie w ciasnych przestrzeniach.

W tej aktualizacji wprowadzono również nowe powiadomienie „Odblokowano przepis”. Powiadomienie to ostrzeże cię, gdy odkryjesz nowy materiał do rzemiosła, umożliwiając poszerzenie możliwości tworzenia przedmiotów.

Oprócz tych nowych funkcji, aktualizacja zawiera zwiększenie ilości rudy diamentowej znalezionej w najgłębszych częściach świata. Ta zmiana daje graczom lepszą szansę na zdobycie tego cennego surowca.

Ponadto, wprowadzono poprawki czasów niszczenia bloków i wartości odporności na wybuchy, poprawiając ogólne doświadczenie z rozgrywki. Aktualizacja obejmuje również rozwiązanie ponad 100 zgłoszonych przez społeczność problemów, zapewniając płynniejszą i bardziej przyjemną rozgrywkę Minecrafta dla graczy.

Te zmiany mają na celu zbliżenie wersji Bedrock Minecrafta do wersji Java Edition, ułatwiając graczom na wszystkich platformach korzystanie z gry i dzielenie się uniwersalnymi poradnikami.

Ogólnie rzecz biorąc, aktualizacja Minecraft 2.72 oferuje wiele nowych funkcji, usprawnień i napraw błędów. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym graczem, czy dopiero zaczynasz przygodę z grą, te zmiany poprawiają doświadczenie z rozgrywki i dają nowe możliwości eksploracji i kreatywności.