Najnowsza aktualizacja wersji Minecraft Bedrock Edition – 1.20.30

Najnowsza aktualizacja wersji Minecraft Bedrock Edition – 1.20.30

Najnowsza aktualizacja dla Minecraft Bedrock Edition, oznaczona numerem 1.20.30, została wydana 19 września 2023 roku. Ta aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji i poprawek błędów, jednocześnie zbliżając wersję Bedrock do wersji Java Edition.

Jedną z istotnych zmian w tej aktualizacji jest nowy ekran śmierci, który przybliża położenie gracza po śmierci i umożliwia mu wyświetlanie paska narzędziowego oraz dostosowanie ustawień gry przed respawnem. Funkcja pełzania, wcześniej eksperymentalna, jest teraz domyślnie włączona, umożliwiając graczom pełzanie pod jedno-blokowymi przestrzeniami. Odblokowywanie receptur nie jest już eksperymentalne i można je włączyć lub wyłączyć w ustawieniach gry. Dodatkowo, została dodana nowa zasada gry dotycząca odblokowywania receptur, która uniemożliwia graczom tworzenie przedmiotów, dla których nie odblokowali jeszcze receptur.

Aktualizacja zawiera również zmiany w handlu z mieszkańcami. W opcjach eksperymentalnych, gracze mogą znaleźć zmiany, które wymagają handlowania z mieszkańcami z różnych biomów, aby zdobyć wysokiej jakości sprzęt i zaklęcia. Wędrujący handlarz również otrzymał poprawki w cenach handlu i oferowanych przedmiotach, jeżeli ta opcja jest włączona.

Inne zmiany w tej aktualizacji obejmują dostosowanie szybkości niszczenia bloków i odporności na wybuchy, aby dopasować je do wersji Java Edition, losowe formacje lodu i śniegu w zimnych biomach, uzdrowienie piratów przez czarownice podczas najazdów na wioski i wiele innych.

Ogólnie rzecz biorąc, aktualizacja Minecraft Bedrock Edition 1.20.30 wprowadza wiele ulepszeń i dostosowań do gry. Gracze mogą teraz cieszyć się nowymi funkcjami, takimi jak ekran śmierci i pełzanie, oraz skorzystać z różnych poprawek błędów. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat wszystkich zmian i poprawek w tej aktualizacji, sprawdź oficjalne notatki dotyczące poprawek Moj