Aktualizacja Minecraft Bedrock Edition 1.20.30

Aktualizacja Minecraft Bedrock Edition 1.20.30

Najnowsza aktualizacja dla Minecraft Bedrock Edition, wersja 1.20.30, została wydana 19 września 2023 roku. Ta aktualizacja wprowadza różne poprawki, dodatki oraz zrównanie z wersją Java Edition. Wiele funkcji, które wcześniej były eksperymentalne, stało się teraz standardową częścią doświadczenia w trybie vanilla.

Minecraft 1.20.30 jest dostępny na wszystkich kompatybilnych platformach, w tym na komputerach z systemem Windows, konsolach oraz urządzeniach mobilnych z systemem Android/iOS. Proces aktualizacji zazwyczaj jest automatyczny, ale jeśli chcesz ręcznie zaktualizować Minecraft, oto jak to zrobić dla każdej platformy:

Konsolki Xbox: Aby zaktualizować Minecraft na konsolach Xbox, przejdź do biblioteki gier, naciśnij przycisk przewodnika i wybierz „Moje Gry i Aplikacje”. Zaznacz Minecraft, naciśnij przycisk menu, wybierz „Zarządzaj grą”, przewiń w dół do kategorii „Gotowe do aktualizacji” i wybierz grę, aby rozpocząć ręczne pobieranie.

Konsolki PlayStation: Na konsolach PlayStation, zaznacz grę na ekranie głównym konsoli i naciśnij przycisk opcji. Wybierz „Sprawdź aktualizacje”, aby automatycznie dodać ewentualne pobrania do kolejki. Alternatywnie, wybierz grę z biblioteki i naciśnij przycisk opcji, aby wykonać tę samą funkcję.

Nintendo Switch: Na Nintendo Switch, wybierz Minecraft z ekranu głównego konsoli lub biblioteki gier. Naciśnij przycisk + lub -, wybierz „Aktualizuj oprogramowanie” a następnie „Przez internet”, aby rozpocząć pobieranie.

Komputery z systemem Windows 10/11: Jeśli grasz w Minecraft Bedrock na komputerach z systemem Windows, otwórz aplikację Microsoft Store i przejdź do zakładki biblioteka. Kliknij przycisk gier i zaktualizuj „Minecraft dla systemu Windows”, wybierając przycisk aktualizacji lub „Pobierz aktualizacje”.

Urządzenia mobilne z systemem Android/iOS: Urządzenia mobilne zazwyczaj aktualizują Minecraft automatycznie, ale można również ręcznie zaktualizować grę, próbując otworzyć aplikację i postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi aktualizacji. Jeśli to nie zadziała, przejdź do sklepu z aplikacjami i otwórz bibliotekę aplikacji. Znajdź Minecraft, dotknij przycisku Aktualizuj, a gra będzie gotowa do odtwarzania.

Pamiętaj, aby upewnić się, że masz włączone automatyczne aktualizacje, jeśli nie chcesz ręcznie aktualizować gry za każdym razem. W ten sposób po prostu otwórz grę i ciesz się najnowszą wersją bez dodatkowych kroków. Szczęśliwego kopania!