Przyszłe plany Microsoftu dla platformy Xbox przypadkowo odkryte w dokumentach sądowych

Przyszłe plany Microsoftu dla platformy Xbox przypadkowo odkryte w dokumentach sądowych

Niedawno plany Microsoftu dotyczące przyszłości platformy Xbox zostały przypadkowo ujawnione w dokumentach sądowych złożonych przez Federalną Komisję Handlu (FTC). W tych dokumentach został przedstawiony harmonogram konsol Xbox Microsoftu aż do 2030 roku. FTC, która w grudniu ubiegłego roku wytoczyła pozew przeciwko Microsoftowi po przejęciu Activision, twierdzi, że nie była odpowiedzialna za ujawnienie tych dokumentów. Jako przyczynę podaje błąd Microsoftu polegający na umieszczeniu plików na stronie internetowej sądu.

Oprócz harmonogramu konsol, przecieki dokumentów zawierały również e-maile, w których dyskutowano na temat potencjalnego zainteresowania Microsoftu zakupem Nintendo. Szef Xboxa, Phil Spencer, wyraził swoje uznanie dla Nintendo, mówiąc: „Nintendo jest dla nas najważniejszym aktywem w branży gier”. Zachęcał także do większej współpracy między obiema firmami, uważając to za wzajemnie korzystny ruch.

Ujawnienie planów Microsoftu dotyczących konsol Xbox do 2030 roku daje nam wgląd w długoterminową strategię firmy w branży gier. Warto zauważyć, że Microsoft stawia na innowacyjny sprzęt, który oferuje wyjątkowe doświadczenia, zamiast polegać na średniookresowych odświeżeniach w trakcie jednej generacji. Taki podejście minimalizuje komplikacje dla deweloperów i sprzyja powstaniu unikalnej platformy do gier w porównaniu do tradycyjnych komputerów.

Chociaż Microsoft nie skomentował jeszcze ujawnionych dokumentów, amerykański sąd okręgowy usunął je z przypadku FTC vs. Microsoft.

Źródła:
– rzecznik FTC, Douglas Farrar, Gizmodo
– Wywiad z Philem Spencerem na Gamescom 2023, IGN
– Wywiad z Philem Spencerem, Eurogamer
– Artykuł na temat ujawnionych dokumentów, The Verge