Nowa wyciekła informacja dotycząca planów Microsoftu na czwartą rocznicę Xbox Series X/S

Nowa wyciekła informacja dotycząca planów Microsoftu na czwartą rocznicę Xbox Series X/S

Nowy wyciek informacji z walki sądowej Federalnej Komisji Handlu w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft ujawnia plany tego giganta technologicznego na czwarty rok istnienia konsol Xbox Series X/S. Wyciekłe dokumenty znalezione w niepowiązanych plikach przesłanych przez Sąd Okręgowy Północnego Okręgu Kalifornii rozpowszechniają informacje na temat planów firmy na przyszłość marki Xbox do 2030 roku.

Zgodnie z przeciekłymi informacjami, Microsoft planuje odświeżenie zarówno konsoli Series S, jak i Series X pod koniec 2024 roku. Wersja odświeżona Series S, o kodowej nazwie „Ellewood”, ma trafić na rynek we wrześniu, a odświeżona wersja Series X, o kodowej nazwie „Brooklin”, ma pojawić się w listopadzie.

Nowe wersje konsoli mają utrzymać dotychczasowe ceny: 300 dolarów za Series S i 500 dolarów za Series X. Jednak zostaną wprowadzone ulepszenia i nowe funkcje. Nowy Xbox Series X będzie miał cylindryczny kształt i brak napędu dyskowego, sygnalizując tym samym dążenie do całkowicie cyfrowej przyszłości. Będzie również wyposażony w 2 TB pamięci wewnętrznej, wsparcie dla szybszego Wi-Fi 6E, radio Bluetooth 5.2, zużycie energii mniejsze o 15% oraz port USB-C z przodu.

Oprócz odświeżenia konsol, Microsoft planuje również wprowadzenie nowego kontrolera o kodowej nazwie „Sebile”. Dwutonowy kontroler będzie zawierał baterię do ładowania i wymiany, a także precyzyjne sprzężenie haptyczne, cichsze przyciski i joysticki oraz akcelerometr. Jego cena ma wynosić 70 dolarów, a premiera planowana jest na maj.

Te wycieki zaprzeczają wcześniejszym oświadczeniom Phila Spencera, dyrektora generalnego działu Microsoft Gaming, który wcześniej wspomniał, że firma nie planuje znacznych ulepszeń mocy obecnych konsol przed następną generacją sprzętu. Wyciekła mapa drogowa wskazuje jednak, że następna generacja sprzętu może nie nadejść przed 2028 rokiem.

Podczas gdy Sony rzekomo pracuje nad PlayStation 5 Pro, szczegóły dotyczące jego specyfikacji wciąż są nieznane. Obecnie PS5 sprzedaje się lepiej od Xbox Series X/S, a Series S jest bardziej popularnym wyborem wśród posiadaczy konsoli Xbox.